Bulánci 2.0 – návrat kultovej českej hry o ozbrojených vankúšoch

ZDROJ | Bulánci

V roku 2002 české štúdio SleepTeam Labs vydalo bezplatne hru Bulánci. Tá sa stala kultovou záležitosťou kvôli svojej téme a spracovaniu. Hra sa po takmer 20 rokoch vracia vo verzii Bulánci 2.0.

Bulánci je singleplayerová alebo multiplayerová hra, v ktorej proti sebe stoja Bulánci označení ako E.A.P. – „extrémně agresivní polštář“. Každý vankúš dostane základnú zbraň a na malom poli musí zabiť ostatných Bulánkov. Samozrejmosťou boli doplnkové zbrane, schopnosti či rôzne druhy vankúšov, ktoré sa vedeli napríklad premiestniť alebo stať neviditeľnými. Hra okrem originálneho nápadu, pracovala aj s príbehom, ktorý pripomínal históriu ľudstva.

Pozrite siMafia: Definitive Edition – návrat do mesta Lost Heaven

Hra vtedy mala iba okolo 3 MB a mohli ste ju nájsť na väčšine školských počítačoch, ktoré sa začali objavovať v učebniach. Žiaci miesto hodín informatiky a programovania v Basicu väčšinou hrávali práve Bulánkov. Nedávno na stránke Startovač bola spustená zbierka pre vydanie pokračovania Bulánci 2.0. Cieľom bolo vyzbierať 500 000 českých korún. Pre veľký úspech sa iba za prvých pár dní podarilo vyzbierať viac ako 2 800 000 českých korún.

Verzia 2.0 by mala byť oproti originálu, ktorý bol v 2D, kompletne v 3D s dynamicky meniacim sa počasím a tieňmi. Okrem singleplayeru by nemali chýbať nové režimy multiplayeru vrátane team deatchmatch. Tešiť sa tiež môžeme na prerobenie pôvodných levelov, no dočkať by sme sa mali aj nových.

Pozrite siMafia II Definitive Edition – akcia s lepšou grafikou po 10 rokoch

Hra by mala doraziť na trh už budúci rok a výbornou správou je, že okrem PC, bude dostupná aj na herné konzoly a smartfóny. Pokiaľ sa podarí prekonať hranicu 3 000 000 českých korún, autori tiež prisľúbili podporu pre cross-platformové hranie. Na stránke Startovač si navyše autori pripravili pre podporovateľov rôzne odmeny vrátane účasti na párty po dokončení hry či zberateľskú knihu poézie z Bulánkov.

ZdrojWikipedia,Startovač

Komentáre k článku