Boring Company prerazila druhý tunel v Las Vegas

ZDROJ | The Boring Company

Po dokončení súčasnej fázy rozširovania Kongresového centra v Las Vegas dosiahne jeho rozloha 200 akrov (81 hektárov). Areál, ktorý bude merať z jedného konca na druhý približne 3,2 km bude potrebovať špecifické dopravné riešenie hodné 21. storočia. K dispozícii by malo byť už počas výstavy a veľtrhu CES 2021 v januári budúceho roku a postará sa oň The Boring Company.

Firma, ktorá je jedným z projektov Elona Muska, šéfa Tesly, aj SpaceX, stavia svoj biznis na zdokonalení technológie stavby tunelov pre podzemný „hyperloop“. Má už za sebou testovací tunel v Los Angeles a teraz vzniká prvá komerčná zákazka v Las Vegas.

Pozrite siElon Musk predviedol prvý tunel od The Boring Company

Už vlani vybrala Las Vegas Convention and Visitors Authority (LVCVA ) Muskovu spoločnosť za dodávateľa dopravného systému pre Las Vegas Convention Center (LVCC) a práce sú v plnom prúde.

Tunel Convention Center Loop tesne pred prerazením …ZDROJ | The Boring Company

Raziaci štít 14. mája prerazil druhý jednosmerný tunel, čím sa skompletovala podzemná trasa systému, ktorý bude tvoriť dopravný projekt nazvaný Convention Center Loop. Rozšírené výstavisko West Hall spolu s Convention Center Loop by sa mali sprístupniť verejnosti už v januári 2021.

… a po prerazení.ZDROJ | The Boring Company

Projekt za 52,5 milióna dolárov, ktorý je prvou komerčnou zákazkou The Boring Company, umožní účastníkom kongresového centra, aby sa mohli v tuneloch bezplatne dopraviť v rámci areálu z jedného konca na druhý v elektrických vozidlách Tesla, a to za menej ako dve minúty. Súčasťou trasy budú tri osobné stanice, ktorých výstavba už takisto prebieha.

Trasa Convention Center Loop v Las Vegas.ZDROJ | The Boring Company

Pozrite siLas Vegas chce MHD budúcnosti od The Boring Company

Cestujúci sa budú prepravovať v autonómnych elektromobiloch Tesla Model X a Model 3. Okrem toho má byť k dispozícii aj vysokokapacitné autonómne vozidlo na upravenom podvozku Tesla Model 3 na prepravu až 16 cestujúcich s miestami na sedenie aj státie.

Stavba projektu prebieha v rekordne krátkom čase, keďže od schválenia ubehol menej ako jeden rok. Pre najmladšiu firmu Elona Muska pôjde zároveň o dôležitú referenciu a pilot, na ktorom si bude môcť naostro a pri slušnej záťaži vyskúšať fungovanie svojej koncepcie podzemnej dopravy.

ZdrojLas Vegas Convention and Visitors Authority

Komentáre k článku