B&O Beolab 28 – dizajnová multiroom lahôdka za tisíce eur

ZDROJ | Bang & Olufsen

Dánsky výrobca Bang & Olufsen predstavil svoj najnovší produkt, celkom nové bezdrôtové reproduktory Beolab 28. Špičkový dizajn je samozrejmosťou, ručná výroba taktiež. Od toho sa ale potom odvíja aj cena, ktorá začína na sume 10 750 €.

 

Za cenu od 10 750 € (látkový obklad), resp. od 12 000 € (drevený obklad) zákazníci dostanú ručne vyrobené bezdrôtové reproduktory s Wi-Fi 5 i Bluetooth 5.0, ale aj s možnosťou káblového spojenia s TV či inými A/V zariadeniami.

Pre čo najlepší zvuk sú reproduktory vybavené technológiou Active Room Compensation, ale aj senzorom priblíženia. Režimy Wide a Narrow, ktoré otvárajú dubové žalúzie podľa svojich názvov majú robiť čary so zvukom, otázne je ako výrazne to bude počuteľné, keďže dva reproduktory smerujú na poslucháča a po jednom reproduktore smeruje do strany.

ZDROJ | Bang & Olufsen

V každom reproduktore sú 4 zosilňovače Class D. Jeden má výkon 225 W a slúži basovému reproduktoru (6,5″), tri ďalšie majú 100 W a slúžia pre širokopásmové meniče (3″) a jeden 100 W slúži zas pre výškový (1″) reproduktor. Rozsah meničov výrobca udáva na 27 Hz až 23 kHz. Celkový výkon stereo sústavy má byť 1 250 W.

K dispozícii je Ethernet, ale aj optický vstup, USB-C i USB-A porty, ale aj ďalší port na pripojenie externého basového reproduktora. Samozrejmosťou je podpora Apple AirPlay2, Chromecast či Spotify Connect. B&O Beolab 28 dokáže buď stáť na zemi, alebo ho je možné zavesiť na stenu.

ZDROJ | Bang & Olufsen

V predaji budú tri farebné verzie spodnej časti, tri farby pre drevený obklad a dve farby pre látkový obklad (vnútorný i vonkajší).

ZDROJ | Bang & Olufsen

ZdrojB&O

Komentáre k článku