BMW i4 je na svete! Bude to 4-ka na elektrinu s dojazdom takmer 600 km

ZDROJ | BMW

BMW odhalilo svoj ďalší elektromobil, o ktorom sa rozprávalo už hodne dlhú dobu – i4. Nový elektromobil má síce odlišné dizajnové prvky, no aj číslom v názve jasne hovorí, za ktorú tím bude kopať. Je ním logicky BMW 4, od ktorého verzie Coupé si požičalo väčšinu prvkov. Na rozdiel od Coupé ale i4-ka ponúkne štvoro dverí.

ZDROJ | BMW

Azda najbližšie by i4-ke mohlo byť BMW 4 Gran Coupé, no tomu ešte automobilka nenadelila nový look, ktorý majú ostatné modely radu 4. Na rozdiel on nich ale bude veľká ohyzdná mriežka chladiča plná, vo vnútri nemá čo chladiť.

BMW i4 sa od minuloročného konceptu až tak nelíši. Samozrejme, kamery namiesto spätných zrkadiel sa ale nekonajú a aj drsné ostré línie či svetlá dostali bežnejšie krivky.

ZDROJ | BMW
ZDROJ | BMW

S najväčšou pravdepodobnosťou bude BMW i4 zdieľať rovnakú platformu, ako na jeseň odhalené BMW iX. Aj BMW i4 bude mať dvojicu elektromotorov poháňajúcich obe nápravy s celkovým výkonom 390 kW. Zatiaľ neznáma kapacita batérie má stačiť na maximálne 590 km jazdy. Aj tento údaj sa zhoduje s modelom iX. Novinka má zrýchliť z 0 na 100 km/h za zhruba 4 sekundy.

ZDROJ | BMW

V predaji ale nebude len BMW i4, ale aj BMW i4M, M-ková verzia aktuálnej novinky. Aký výkon ponúkne tá zatiaľ nie je známe. Rozdielom bude ale určite drsnejší dizajn a zjavne aj dojazd, ktorý sa s vyšším výkonom elektromotorov určite skráti.

ZDROJ | BMW

Viac detailov o novom BMW i4 nevieme. Poznáme síce aj interiér vďaka včerajšiemu predstaveniu BMW iDrive 8, no nič viac. Detaily novinka má automobilka predstaviť v najbližších týždňoch, rovnako tak by sme sa mali dočkať aj ceny. BMW i4 má byť v predaji už tento rok.

ZDROJ | BMW

ZdrojBMW

Komentáre k článku