BlackBerry bude žiť, vyrábať ho bude čínsky TCL Communication

ZDROJ | BlackBerry

Kanadské BlackBerry pri oznámení ukončenia výroby tvrdilo, že smartfóny s ich logom nevymiznú z povrchu zemského. Dnes už vieme, že to je pravda. BlackBerry Ltd. a čínska spoločnosť TCL Communication Technology Holdings Limited oznámili uzavretie dohody na licencovanú výrobu BlackBerry smartfónov.

Pozrite si13 top smartfónov BlackBerry, ktoré už skončilo s ich výrobou

Čínske TCL Communication poznáme aj na Slovensku. Vyrába totiž napríklad smartfóny Alcatel pod licenciou niekdajšieho francúzskeho výrobcu. Po novom tak vznikne niečo podobné aj v prípade BlackBerry, či Nokie, ktorej práva na využívanie značky taktiež kúpila spoločnosť s čínskym pozadím.

BlackBerry a TCL pritom ale už spolupracovali na výrobe posledných ohlásených smartfónov BlackBerry DTEK60 a DTEK50.

BlackBerry DTEK50 04
ZDROJ | BlackBerry

TCL bude síce vyrábať BlackBerry, ale o softvér sa budú starať v Kanade. Čínsky výrobca však okrem výroby bude zabezpečovať aj distribúciu a servis telefónov.

Detaily zmluvy nie sú známe, no keďže BlackBerry ešte v septembri oznámilo, že uzavrelo dohodu s istou indonézskou spoločnosťou, môže sa stať, že na trhu budú zrazu dvaja rôzni výrobcovia BlackBerry smartfónov.

TCL Communication totiž práva na výrobu a predaj nezískava globálne. Z celého sveta sú podľa zmluvy vyčlenené krajiny ako India, Srí Lanka, Nepál, Bangladéš či Indonézia.

BlackBerry sa okrem vývoja softvéru bude sústreďovať aj na vývoj v oblasti autonómnych automobilov. Práve o tom dnes informovala agentúra Reuters. BlackBerry Ltd. chce totiž otvoriť výskumné centrum pre robotické automobily.

BlackBerry DTEK50 01
ZDROJ | BlackBerry

ZdrojBlackBerry

Komentáre k článku