BioLite BaseLantern – svietidlo pre festivalové sovy

ZDROJ | BioLiteBioLite

S blížiacim sa letom prichádza aj čas, ktorý mnohí z nás venujú návšteve festivalov, kempov, pláži a podobných miest. Nevyhnutnou súčasťou batožiny pri týchto druhoch aktivít je aj svetelný zdroj.

Na Kickstarter sme objavili produkt, ktorý by mohol nahradiť bežné svetelné zdroje. BioLite BaseLantern je svetlo, ktoré môžete ovládať prostredníctvom smartfónu.

Vo vnútri svetelného zdroja sa nachádza až 7800 mAh batéria, ktorú môžete v aktívnom móde využívať viac ako 54 hodín. Druhým variantom je však aj svetelný zdroj s 12 000 mAh batériou. Batéria je dobíjateľná.

https://www.youtube.com/watch?v=fI_f_ktf0CE

Synchronizovať ju s ostatnými zariadeniami a nabíjať ju môžete prostredníctvom 2 USB portov. Samozrejme, produkt má aj možnosť pripojenia prostredníctvom Bluetooth.

Pre zaujímavosť, BaseLantern a BaseLantern XL je schopný nabíjať aj iné zariadenia – napr. iPhone 6 dokáže nabiť 4-6 ráz, Pebble Time až 47-72 ráz.

Pozrite si10 rád, čo urobiť pred vysnívanou dovolenkou

BioLite
ZDROJ | BioLite

Na výlet aj dovolenku

Produkt je svetelným zdrojom, ktorého intenzitu a farbu svetla si môžete ľubovoľne prispôsobiť. BaseLantern má rozmery  129 mm x 127 mm x 44 mm. Môžete si ho vziať so sebou takmer kamkoľvek. Svietidlo je certifikované IPX4 – je vode odolné proti kvapkám a malému množstvu vody.

BioLite
ZDROJ | BioLite

K základnému svetelnému zdroju BioLite BaseLantern si môžete zadovážiť aj ďalšie produkty. BioLite SiteLights vám umožnia napríklad svietiť na viacerých miestach, pričom sú pripojené na základný zdroj elektrickej energie, ktorý sa nachádza v BaseLantern.

BioLite
ZDROJ | BioLite

Solárny panel aj prenosný gril

V prípade, že sa chystáte na dlhší pobyt v prírode, resp. mimo sieťového zdroja energie, výrobcovia vám ponúkajú aj samostatné zdroje elektrickej energie – solárny panel BioLite SolarPanel 5+ alebo gril BioLite BaseCamp Stove.

BioLite
ZDROJ | BioLite

Ako sme spomínali, všetky produkty ovládate prostredníctvom aplikácie s nízkou spotrebou energie. S aplikáciou môžete ovládať teplotu a farebnosť svetla, intenzitu svetla, teplotu ohrevu, kontrolovať množstvo batérie, nastavovať alarm, časovač a ďalšie. Aplikácia je dostupná pre operačné systémy Android a iOS.

BioLite
ZDROJ | BioLite

Ak chcete podporiť kampaň, resp. byť vlastníkom produktu, môžete ju podporiť minimálnou sumou 79 dolárov.

Ovládacia aplikácia bude dostupná koncom septembra v internetových obchodoch s aplikáciami. Distribúcia samotného produktu bude prebiehať už začiatkom októbra.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku