Bespoke je šikovná séria domácich spotrebičov od Samsungu

ZDROJ | Samsung

Nová platforma Bespoke Home 2021 bude slúžiť ako virtuálna výkladná skriňa pre domáce spotrebiče Samsung. Prvou veľkou udalosťou v rámci platformy je predstavenie špičkových chladničiek Bespoke na globálnom trhu. Neskôr sa predstaví celá séria kuchynských balíčkov Bespoke Kitchen a napokon prídu na rad lifestylové spotrebiče a integrované riešenia pre internet vecí.

Chladničky Samsung Bespoke budú k dispozícii v dvadsiatich farebných verziách a v siedmych povrchových úpravách. V Európe bude chladnička Bespoke k dispozícii vo verziách 1-Door a Slim 1-Door (1 dvere, 1 dvere v úzkom prevedení), alebo v úprave s mrazničkou v dolnej časti a vo veľkostiach 1,8 m a 2 m. Vyberiete si zo šiestich rôznych povrchových úprav a celého radu farieb, od klasickej bielej až po moderné pastelové odtiene.

ZDROJ | Samsung

Samsung po prvý raz rozširuje svoje portfólio kuchynských spotrebičov mimo segment chladničiek. Ich predaj sa rozbehne v druhej polovici roka (USA a Európa), v ponuke sa objavia personalizované mikrovlnné rúry a umývačky. Medzi zaujímavými zariadeniami pre každodenný životný štýl nájdete naozaj šikovné zariadenia.

Osviežovač oblečenia Bespoke AirDresser. Postará sa o textil všetkého druhu, u nás bude dostupný v druhej polovici tohto roka.

Osviežovač obuvi ShoeDresser zariadi, aby boli vaše topánky takmer ako nové. Funguje ako dezodorant, odvlhčovač a sušič. Vie optimalizovať výkon a intenzitu podľa materiálu a tvaru topánok.

ZDROJ | Samsung

Bespoke Air Purifier je čistička vzduchu. Dokáže vyčistiť vzduch aj vo väčších interiéroch (99,999 % prachových častíc s veľkosťou do 0,01 µm). Do Európy sa dostane na jeseň 2021.

Pozrite siČo je to HEPA, filter, ktorý by mal zachraňovať životy?

Tyčový vysávač Bespoke Jet sa bude dodávať so základňovou stanicou Clean Station a s nabíjačkou. Celý systém predstavuje komplexné riešenie pre domáce upratovanie. Po ňom ho postavíte do základňovej stanice a on sa sám vyprázdni a dobije. Na trh príde v druhej polovici tohto roka.

Jet Bot AI+ je prvý robotický vysávač s umelou inteligenciou od Intelu. Ponúka technológiu rozpoznávania objektov, LIDAR a 3D senzory, vďaka ktorým zmapuje interiér a určí optimálnu dráhu. Nechýba kamera, vďaka ktorej je možné vysávač zapojiť do systému SmartThings a využiť ho aj na monitorovanie domácnosti. Na náš trh sa dostane v druhej polovici roka 2021.

Chladnička Bespoke Cube umožňuje uskladniť aj iné predmety ako jedlo, napr. nápoje alebo kozmetiku. Je tichá a preto je ideálna do obývačky či do spálne.

ZDROJ | Samsung

Samsung chce prepojiť platformu Bespoke Home s využitím automatizácie a umelej inteligencie. Hlavným nástrojom bude tvoriť systém centralizovaná platforma riadenia domácnosti SmartThings. Zatiaľ sú pripravené štyri moduly.

SmartThings Cooking dokáže vytvárať recepty a jedálne lístky podľa chuti jednotlivých členov domácnosti a podľa súčasného stavu zásob v chladničke. Pri príprave jedla systém automaticky na rôznych spotrebičoch nastaví optimálnu teplotu a užívateľský režim, prístroje sa vzájomne synchronizujú. Služba je v súčasnej dobe k dispozícii v Severnej  Amerike a v niekoľkých európskych krajinách.

SmartThings Pet sa synchronizuje s rôznymi domácimi prístrojmi, napríklad s práčkou vzduchu Bespoke Air Purifier či s robotickým vysávačom Jet Bot AI+. Vďaka tomu môžete svojho domáceho maznáčika sledovať, aj keď práve nie ste doma. Služba sa spustí v druhej polovici roku.

SmartThings Clothing Care sa synchronizuje s osviežovačom Bespoke AirDresser, so smart práčkami a sušičkami. Služba okrem iného odporúča optimálne pracie a sušiace cykly, takže sa  nemusíte spoliehať na intuíciu. Momentálne je k dispozícii v Spojených štátoch a na niekoľkých európskych trhoch.

SmartThings Air sa synchronizuje s práčkou vzduchu a klimatizáciou. Monitoruje v reálnom čase kvalitu vzduchu u užívateľa doma aj v okolí. V Európe však tento rok služba nebude dostupná.

ZDROJ | Samsung

 „Sme veľmi radi, že môžeme ohlásiť prienik našich modelov Bespoke na trhy po celom svete. Zákazníkom, ktorým aj pri výbere domácich spotrebičov záleží na zachovaní životného štýlu, to výrazne rozšíri možnosti,“ povedal JaeSeung Lee, prezident a riaditeľ divízie digitálnych spotrebičov v Samsung Electronics. „Naším poslaním je vyvíjať produkty, ktoré používateľom uľahčia a skvalitnia život.“

ZDROJ | Samsung

Komentáre k článku