Beosound Stage je trojpásmový soundbar s Dolby Atmos

ZDROJ | Bang & Olufsen

Bang & Olufsen nám ešte pred zahájením IFA v Berlíne ukázal svoj najnovší produkt s názvom Beosound Stage. Ak nerátame Beosound 35, ide o prvý soundbar od tejto spoločnosti.

Beosound Stage je 3-pásmový zvukový systém s Dolby Atmos, Dolby TrueHD, má vstavaný Chromecast, AirPlay 2, Bluetooth 4.2 a QPlay 2.0.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Soundbar je výsledkom spolupráce s dánskou firmou NORM Architects, ktorá do návrhu zakomponovala geometrické tvary a prírodné materiály kombinujúce škandinávsku jednoduchosť s najmodernejšou zvukovou technológiou.

Textil prednej časti reproduktora obklopuje „nekonečný“ rám z dlhých radov hliníka alebo údeného dubu. Hlavné tlačidlá sú integrované v konštrukcii rámu, z diaľky sú takmer neviditeľné, napriek tomu sa ľahko používajú.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Základné nastavenie zvuku televízora v systéme Beosound Stage vyžaduje iba pripojenie HDMI kábla. Používateľ si môže vybrať z niekoľkých zvukových predvolieb: TV, Hudba, Film, Nočné počúvanie. Technológia Bone a ToneTouch umožní zmeniť frekvenčnú charakteristiku zvuku pomocou equalizéra.

Beosound Stage zvyšuje potešenie zo sledovania televízie kombináciou najnovšej technológie a príjemného dizajnu. Je dostatočne výkonný, nepotrebuje samostatný subwoofer.

Keď používateľ vypne televízor, Beosound Stage funguje ako audio systém. Integrované technológie streamovania zvuku, vstavaný Chromecast, Apple AirPlay 2 a Bluetooth, poskytujú plnú funkčnosť režimu Multiroom pre počúvanie vo viacerých miestnostiach.

O výkon sa stará 11 zosilňovačov: 4 x 50 W pre basy, 4 x 50 wattov stredové a 3 x 50 wattov pre výškové reproduktory. Basové reproduktory majú 4-palcovú veľkosť, stredové sú 1,5-palcové a výškové 3/4-palcové.

Pozrite siBang & Olufsen BeoSound 35 – štýl a kvalita v jedinom reproduktore

O konektivitu sa stará Bluetooth vo verzii 4.2, Wi-Fi / WLAN 802.11 b/g/n/ac (2,4 GHz a 5 GHz). Rozmery zariadenia sú 110 x 17 x 7,7 cm, hmotnosť 8 kg.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Beosound Stage sa do predaja dostane koncom jesene. Prevedenie z hliníka a bronzu bude stáť 1 500 eur, verzia z dubu bude drahšia, tam sa cena vyšplhá až na 2 250 eur.

ZdrojBang & Olufsen

Komentáre k článku