Audi skombinovalo kolobežku s longboardom, výsledkom je e-tron Scooter

ZDROJ | Audi

Audi vidí budúcnosť v elektromobiloch, teda konkrétne v tom svojom – Audi e-tron. Čo však robiť v prípade, že váš e-tron budete musieť nechať napríklad na záchytnom parkovisku? Stačí otvoriť kufor a naskočiť na e-tron Scooter, hybrid elektrickej kolobežky a longboardu.

Všetky väčšie mestá po celom svete sa potýkajú s rovnakým problémom – áut je na cestách čoraz viac, čo neprospieva plynulosti dopravy, ani životnému prostrediu. Trendom posledných rokov sa preto stala takzvaná mikromobilita, ktorej súčasťou sú napríklad elektrické kolobežky alebo zdieľané bicykle. Vodiči tak môžu nechať svoje autá mimo centra a do konečného bodu sa už dopravia na dvoch kolesách, na ktorých sa ľahko vyhnú zápcham.

Ak už využívate takýto spôsob prepravy v meste pravidelne, oplatí sa investovať do vlastného bicykla, skateboardu alebo kolobežky a Audi nechce v tomto segmente dopravy chýbať. Automobilka preto predstavuje vlastný mikromobilný dopravný prostriedok Audi e-tron Scooter s netradičnou konštrukciou. Doskou pripomína longboard, no z jeho prednej strany trčí rukoväť pre riadenie jednou rukou. Maximálne bude jazdiť rýchlosťou 20 km/h.

ZDROJ | Audi

Tento hybrid váži zhruba dvanásť kilogramov a okrem kufra auta by ste ho mali vedieť pohodlne prepraviť aj v autobuse alebo vlaku. Keď ho práve nepoužívate, rukoväť stačí sklopiť a celý Scooter môžete ťahať za sebou. Na jedno nabitie má vydržať zhruba 20 kilometrov, pričom sa aj počas jazdy dokáže čiastočne dobíjať rekuperáciou.

Pozrite siMatej, tak ktoré? Audi Q3, alebo BMW X1?

ZDROJ | Audi

Ak by sa vám aj e-tron Scooter počas dňa vybil, v kufri e-tronu (aj väčšine iných elektromobilov) si ho môžete počas jazdy nabiť. Okrem toho bude vybavený LED svietidlom na prednej strane, brzdovým svetlom na zadnej strane a dokonca aj Bluetooth modulom, ktorý slúži na úpravu jazdných charakteristík cez smartfón, ako aj ochranu pred krádežou.

ZDROJ | Audi

Audi plánuje začať predávať e-tron Scooter niekedy na konci budúceho roku. Už teraz však môžeme s istotou povedať, že nepôjde o žiaden masový trhák. Automobilka ho totiž bude predávať za zhruba 2 000 eur, čo je viac než štvornásobok ceny lepších elektrických kolobežiek. Pre majiteľov elektromobilu Audi e-tron však môže ísť o štýlový doplnok, na ktorý ich možno nahovorí dealer už priamo pri kúpe vozidla.

ZdrojAudi

Komentáre k článku