Audi rozširuje svoju rodinu elektromobilov o koncept Q4 e-tron

ZDROJ | Audi

Audi rozširuje svoju rodinu elektromobilov e-tron o nový konceptový model Audi Q4 e-tron, ktorý ponúka všetky výhody pôvodného modelu v tele mestského SUV.

Audi Q4 e-tron ponúka 4-dverovú karosériu s dĺžkou 4,59 metra, pod ktorou nájdeme dvojicu elektromotorov s výkonom 225 kW. Táto zostava samozrejme ponúkne pohon všetkých štyroch kolies v systéme quattro so zrýchlením na 100 km/h za 6,3 sekundy.

ZDROJ | Audi

Čo je však pri elektromobiloch ešte podstatnejšie, je samozrejme celkový dojazd. Batéria s kapacitou 82 kWh má postačiť na zhruba 450 kilometrov. Batériu je možné nabíjať až 125-kW nabíjačkou, vďaka čomu sa už za 30 minút dokáže nabiť na 80 % svojej kapacity.

ZDROJ | Audi

Zaujímavým detailom je, že výkon elektromotorov, respektíve samotné vozidlo bude mať obmedzenú rýchlosť na 180 km/h. Rovnaké obmedzenie zhodou okolností plánuje nasadiť vo svojich vozidlách aj Volvo.

ZDROJ | Audi

Súčasťou interiéru bude nový head-up displej v štýle rozšírenej reality, čo v praxi znamená, že všetok virtuálny obsah sa bude vodičovi zobrazovať tak, akoby sa nachádzal zhruba 12 metrov pred vozidlom. Centrálnym ovládacím prvkom vozidla bude 12,3-palcový dotykový displej, ktorý doplnia fyzické tlačidlá, ako napríklad tlačidlá na ovládanie klimatizácie.

Koncept Audi Q4 e-tron bude prepracovaný do finálnej produkčnej podoby najneskôr do konca budúceho roka. Medzitým sa do predaja dostane klasický Audi e-tron, ktorý bude v dohľadnej dobe dostupný aj na našom trhu od 79 900 €. Do konca roka 2025 chce Audi ponúkať dvanásť plne elektrických modelov, medzi ktoré sa ráta aj dvojica SUV modelov e-tron a e-tron Sportback s premiérou naplánovanou ešte na tento rok.

ZdrojAudi

Komentáre k článku