Audi PB 18 e-tron – športový elektromobil plný nápaditých riešení

ZDROJ | Audi

Automobilka Audi si na kalifornský Pebble Beach Automotive Week priniesla úplne nový športový elektromobil PB 18 e-tron. Tento koncept by mohol trhať rekordy na okruhoch a zároveň slúžiť ako rodinné auto.

https://youtu.be/el-4dupoIWg

Audi PB 18 e-tron je koncept športového elektromobilu z hliníku, karbónu a rôznych zliatin, ktoré zaručujú, že celkovú váhu 1 550 kilogramov dokážu tri elektromotory s kombinovaným výkonom 500 kW vystreliť z 0 na 100 km/h za niečo málo cez 2 sekundy. To však paradoxne nie je najzaujímavejším prvkom tohto elektromobilu.

ZDROJ | Audi

Najväčší údiv vzbudí interiér, ktorý usádza vodiča do stredu, aby bola váha vozidla perfektne vyrovnaná. Pri nastupovaní sú však pedále, sedadlo a volant na ľavej strane a do stredu sa presunie automaticky, keď vodič nastúpi. Tieto prvky totiž nie sú so zvyškom vozidla prepojené mechanicky, ale iba elektronicky.

ZDROJ | Audi

Pozrite siElektromobilov je málo, no v mestách pokryjú veľkú časť dopravy

Zvyšok interiéru dopĺňa priehľadná OLED obrazovka, cez ktorú sa môže vodič vďaka ventilovanej kapote pozerať na cestu pred ním. Obrazovka dokáže zobraziť ideálnu stopu v zákrute a pri bežnom jazdení na nej samozrejme môže byť zobrazená obyčajná navigácia.

ZDROJ | Audi

Pri obyčajnej jazde si do auta môže prisadnúť aj spolujazdec, pričom v takom prípade zostanú ovládacie prvky a vodičové sedadlo na pôvodnom mieste. Chýbajúci spaľovací motor navyše značí, že Audi PB 18 e-tron dokáže odniesť aj nejakú tú batožinu na víkendový výlet.

ZDROJ | Audi

Na dlhšie výlety by mohla byť pripravená aj batéria s kapacitou 95 kWh, ktorá má ponúknuť dojazd zhruba 500 kilometrov. Batéria okrem toho podporuje rýchle nabíjanie, ktoré zabezpečí plné nabitie len za 15 minút a nechýba ani bezdrôtové nabíjanie skrz podlahu.

Pozrite siNajkrajšie auto na svete sa začne opäť predávať! Samozrejme už ako elektromobil

Tento koncept sa v prezentovanej podobe pravdepodobne nikdy nedostane do výroby. Viaceré technológie, ktoré sú v ňom použité, sa však môžu objaviť v pripravovaných elektromobiloch zo série e-tron. V septembri bude do tejto série predstavené celkom nové elektrické SUV.

ZdrojAudi

Komentáre k článku