Audi A3 Sportback prináša hi-tech vyššej triedy a sľubuje elektrifikovaný pohon

ZDROJ | Audi

Elegantné Audia A3 Sportback hrdo nesie športové prvky, poteší milovníkov technológií, no v úvode bude ponuka skúpa na motorizáciu. Výrobca však sľubuje aj elektrifikovaný pohon.

Nové Audi A3 Sportback má rozmery 4 340 x 1 820 milimetrov, výšku 1 430 milimetrov a rázvor 2 640 milimetrov. Objem batožinového priestora je 380 litrov, dá sa zväčšiť na 1 200 litrov. Kufor má dvojitú podlahu a priplatiť sa dá elektrické otváranie piatych dverí s bezdotykovým otváraním.

ZDROJ | Audi

Zaujímavou inováciou sú digitálne denné svetlá Matrix LED, ktoré tvorí pole pixlov so segmentami 3×5 LED. Tie vytvárajú jedinečnú grafiku. V interiéri bude nová voliaca páka, nové dekoračné obklady z karbónu a hliníka, kľučky dverí a prístrojový panel Black Panel. Použité sú poťahy z recyklovaných PET fliaš.

Asistenčné systémy v rámci sériovej výroby počítajú, napríklad, udržiavanie jazdného pruhu. Doobjednať sa bude dať asistent zmeny jazdného pruhu, výstraha pri vystupovaní alebo asistent pre priečnu premávku a parkovací asistent. Z vyšších tried Audi bude k dispozícii adaptívny asistent, ktorý zabezpečuje automatické vedenie vozidla v priečnom a pozdĺžnom smere, udržiava nastavenú rýchlosť a odstup, tiež udržuje vozidlo v strede jazdného pruhu.

ZDROJ | Audi

Palubnej doske dominuje 10,1-palcový displej, ktorý rozoznáva písanie rukou, infotainment sa tiež dá ovládať hlasom. Vo verzii Plus má displej 12,3-palca a poskytuje tri rozhrania, vrátane športového vzhľadu. Priobjedať sa dá head-up farebný displej.

ZDROJ | Audi

Infotainment je tretej egenrácie a má 10-násobne vyšší výpočtový výkon ako predchádzajúca generácia. Zvláda všetky úlohy digitálnej konektivity, tiež telefonovanie a on-line služby Audi connect s rýchlosťou LTE Advanced. Integruje hotsppot WLAN. Individuálne nastavenie infotainmentu sa dá uložiť do 6 profilov. Navigácia dokáže živo regaovať na vývoj dorpavnej situácie, jej prostredie obohacuje Google Earth a 3D modely európskych veľkomiest. Body záujmu sú obohatené o množstvo informácií od fotografií až po otváracie hodiny.

ZDROJ | Audi

V ďaka Car-to-X dokáže nové Audi A3 Sportback nájsť voľné parkovacie miesto alebo jazdiť na zelenú vlnu. Komunikácia so smartónom prebieha skrz myAudi App, Apple Car alebo Android Auto. K dispozícii je tiež Audi phone box, ktorý bezdrôtovo pripojí smartfón na vonkajšiu anténu a indukčne nabíja. Krátko po spustení predaja bude v ponuke aj kľúč Audi connect, ktorý umožní ovládať auto na diaľku smart zariadením s operačným systémom Android.

K dispozícii bude na výber z troch motorizácii. Benzínový 4-valec 1,5 TFSI s výkonm 110 kW, naftový 4-valec 2,0 TDI s výkonom 85 kW alebo 110 kW. Pohon bude na prednú nápravu, prevodovka bude voliteľná 6- alebo 7-stupňová dvojspojková S tronic. Po uvedení do predaja prídu aj ďalšie motorizácie vrátane tých elektrifikovaných.

ZDROJ | Audi

Predpredaj Audi A3 Sportback začne v Európe v marci 2020, zákazníkom budú prvé kusy dodané v máji. Cena Audi A3 Sportback 1.5 TFSI s výkonom 110 W, čo je 150 koní, bude 28 900,00 €. Pri príležitosti uvedenia na trh bude v ponuke tiež špeciálna edícia A3 Sportback edition one. Identifikačným prvkami špeciálnej edície budú plastové diely na karosérii v matnej platinovo sivej, stmavené Matrix LED svetlomety alebo 18-palcové disky kolies. Interiér bude triedy Interieur S Line s novými športovými sedadlami s integrovanými opierkami hlavy, hliníkovými dekoračnými obkladmi a pedálmi z ušľachtilej ocele.

ZdrojAudi TS

Komentáre k článku