ASUS Zenfone Selfie: vybavený phablet pre fanúšikov autoportrétov


Notice: Undefined index: source_name in /home/clients/tech-01/techbox.sk/sub/test/wp-content/themes/techbox/inc/extras.php on line 306

Súťaženie výrobcov v jednom konkrétnom parametri smartfónov vždy znamená rýchlejší pokrok, i keď to automaticky neznamená cestu správnym smerom. Napríklad zvyšovanie kapacity batérií je nepochybne pozitívne, o fenoméne selfie už by sa dalo diskutovať. Je to však sociálny a marketingový trhák a tak sa nemožno čudovať, že sa ho chytil už aj ASUS.

RECENZIAASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition – chuť luxusu

ASUS ZenFone Selfie

Jeho nový model s jednoduchým názvom ZenFone Selfie môžeme prirovnať k modelu ZenFone 2, ktorý mimochodom pre vás práve testujeme. Má rovnaký 5,5“ Full HD displej, tlačidlá hlasitosti vzadu pod fotoaparátom, podobný dizajn, podobné prostredie.

Najväčšou zmenou je výbava nad displejom. Okrem nadštandardne veľkého snímača 13 Mpx fotoaparátu je tu prítomný aj dvojitý LED blesk. Pri skupinových fotografiách poteší 88° uhol záberu, svetelnosť f/2,2 a určite aj laserový autofokus, ktorý by mal byť rýchlejší a presnejší.

Zadný fotoaparát je prakticky totožný, až na lepšiu svetelnosť (f/2,0) a možno menší uhol záberu.

Oproti ZenFone 2 došlo k zmene v prípade procesora, Intel Atom bol vymenený za čip strednej triedy, osemjadrový Qualcomm Snapdragon 615 s grafikou Adreno 405.

Operačná pamäť dáva na výber medzi dobrou kapacitou 2 GB a špičkovou 4 GB. Úložisko má ešte väčší rozptyl, a to 16/32/64 GB, pričom nechýba slot na microSD kartu – popri dvoch pre SIM. Zatiaľ nepoznáme kapacitu batérie, rozmery ani cenu a dostupnosť u nás. Základná 2 GB + 16 GB verzia by však nemusela byť drahá.

Zdroj a foto: Engadget, GSM Arena

Komentáre k článku