ASUS Transformer 3 Pro nekľakne pred konkurenciou na kolená

ZDROJ | ASUS

ASUS si na výstavu COMPUTEX pripravil viacero zaujímavých noviniek. Po trojici smartfónov ZenFone radu 3, redizajnovanom a výrazne vylepšenom ultrabooku ZenBook 3 je tu ďalšia „trojka“, ASUS Transformer 3 Pro.

ASUS Transformer 3 Pro T303UA 00
ZDROJ | ASUS

Nový hybrid z rodu 2-in-1 PC si užijete na zábavu i prácu. Precízne vyrobené telo z hliníka hrúbky 8,35 mm je konštrukčne pevné a tuhé. Na výber bude vo farbách Icicle Gold a Glacier Gray.

Pozrite siASUS ZenFone 3 bude obyčajný, Deluxe a Ultra

https://www.youtube.com/watch?v=eINUafMVxRk
ASUS Transformer 3 Pro T303UA 02
ZDROJ | ASUS

Transformer 3 Pro má integrovaný kovový stojan s plynulým závesom, ktorý umožňuje nastaviť tabletovú časť v takmer ľubovoľnom pozorovacom uhle do sklonu 170°.

ASUS Transformer 3 Pro T303UA 06
ZDROJ | ASUS

Jeho súčasťou je aj Cover Keyboard, čiže klávesnica, ktorá poslúži aj na prekrytie displeja. Tá je podsvietená a zdvih kláves má 1,4 mm, čo určite oceníte pri dlhšom písaní. K dispozícii je v štyroch farbách, Stone, Charcoal, Taupe, a Amber, takže máte na výber viacero farebných kombinácií tabletu a klávesnice.

Displej má veľkosť 12,6” a pri rozlíšení 2 880 x 1 920 je jeho hustota bodov 275 PPI. Zahanbiť sa nedá ani po stránke audia vďaka dvojici predných reproduktorov Harman Kardon.

Pozrite siĽahší a tenší ako MacBook? To je ASUS ZenBook 3

Transformer 3 Pro je poháňaný procesorom Intel Core i7 a vnútorný úložný priestor má až do 1 TB PCIe x4 SSD disku a 16 GB (2 133MHz) RAM. Výkonovo si to môže rozdať s ktoroukoľvek konkurenciou.

ASUS Transformer 3 Pro T303UA 03
ZDROJ | ASUS

Pri pohľade na konektorovú výbavu nachádzame USB Type-C s podporou USB 3.1 Gen 2 s prenosovou rýchlosťou do 10 Gbps a Thunderbolt 3 so 40 Gbps rýchlosťou prenosu dát i podporou pre duálne externé 4K UHD displeje.

K dispozícii je aj klasický USB 3.0, HDMI a COMBO audio konektor. Nový Transformer dostal do vienka aj 13 Mpx zadný fotoaparát a 8 Mpx web kameru, ktorá prostredníctvom Windows Hello poslúži na zabezpečenie rozpoznaním tváre.

Transformer 3 Pro je možné rozšíriť množstvom príslušenstva. ASUS Pen využijete pri písaní a kreslení priamo na displeji. ASUS Universal Dock je všestranný rozbočovač, vybavený portami USB-C 3.1, USB 3.0, HDMI, VGA, RJ45 LAN, a 3-in-1 čítačka SD kariet.

ASUS Audio Pod je vybavený štyrmi reproduktory, zabezpečujúce 360° virtuálny 5.1 kanálový priestorový zvuk. A je tu niečo aj pre gamerov. ASUS ROG XG Station 2 je dock pre externú grafiku, vďaka čomu si užijete herné tituly na tomto hybride.

ASUS ROG XG Station 2
ZDROJ | ASUS

ASUS Transformer 3 Pro bude dostupný v priebehu leta 2016 a jeho cena sa začína od 999 $.

ZdrojASUS

Komentáre k článku