Asociácia ZETA s Teslou chce od roku 2030, aby sa predávali iba elektromobily

ZDROJ | ZETA

Ako docieliť, aby sa zvýšil odbyt elektromobilov? Založiť asociáciu, ktorá bude lobovať na každom možnom mieste. Aspoň to si myslí 28 spoločností, ktoré sa venujú výrobe elektromobilov, alebo s týmto segmentom majú niečo dočinenia. Asociácia ZETA má pomôcť s rýchlejším nástupom elektromobilov do bežného života.

ZDROJ | ZETA

V asociácii Zero Emission Transportation Association je celkovo 28 spoločností, ktoré vyrábajú elektromobily, alebo na tom participujú. Medzi nimi sú však ajj firmy, ktoré sa venujú infraštruktúre, bez ktorej by elektromobily nedokázali existovať.

Cieľom asociácie je lobovať za to, aby zákonodárcovia prijali také zákony, ktoré by vytlačili predaj bežných automobilov so spaľovacími motormi do roku 2030. Tento rok je pritom spomínaný vo viacerých krajinách, alebo minimálne mestách, v ktorých už podobný zákon bude od daného roka platiť.

ZDROJ | ZETA

Necelá dekáda je ale na takýto krok veľmi krátky čas a je viac ako isté, že podobné ciele asociácia nedokáže vylobovať vo väčšine krajín. Ešte prekvapivejšie je, že asociácia chce, aby všetky dopravné prostriedky s kolesami boli poháňané elektrinou.

Na druhej strane väčšina firiem je amerických a nedávno zvolený prezident Biden má k elektromobilom veľmi blízko. Podľa najnovších správ chce po zasadnutí do prezidentského kresla rapídne zvyšovať počet nabíjacích staníc a taktiež zvýšiť bonusy na nákup elektrických, alebo aspoň elektrifikovaných vozidiel.

Medzi ďalšie ciele patrí práve zvyšovanie stimulov pre nákup elektromobilov, ale aj zvyšovanie investícií do infraštruktúry. Cieľom je aj zvýšenie domácej výroby a výskumu, čím by sa zvýšil ekonomický rast USA.

Do Zero Emission Transportation Association patria spoločnosti ABB, Albemarle Corporation, Arrival, ChargePoint, ConEdison, Copper Development Association, Inc., Duke Energy, Edison International, Enel X, EVBox, EVgo, Ioneer, Li-Cycle, Lordstown Motors, Lucid Motors, Piedmont Lithium, PG&E Corporation, Proterra, Redwood Materials, Rivian, Siemens, Southern Company, SRP, Tesla, Vistra, Volta, Uber a WAVE.

ZDROJ | ZETA

ZdrojZETA

Komentáre k článku