Apple zvoláva MacBooky Pro do servisu kvôli zlým batériám

ZDROJ | iFixit

Po katastrofe so Samsungom Note7 spozornie každý výrobca pri akomkoľvek náznaku s prehrievajúcou sa batériou. Apple práve spustil nový výmenný program pre svoje 15-palcové Mac Booky Pro.

Apple vo štvrtok spustilo servisný program stiahnutia a výmeny batérií pre 15-palcový model MacBook Pro s Retina displejom. Ako dôvod uvádza riziko prehriatia batérií, ktoré môže predstavovať riziko požiaru.

ZDROJ | Apple

Ak máte MacBook Pro s 15 palcovým displejom, pozrite si na webovej stránke či nemáte nárok na bezplatnú výmenu. Ide o modely, ktoré sa predávali medzi septembrom 2015 a februárom 2017, ale určite stojí za námahu skontrolovať si podľa výrobného čísla aj zariadenie, ktoré ste kúpili o niečo neskôr.

Pozrite siiPhone 8 má problémy s nafúknutou batériou a praskajúcim reproduktorom

Sériové číslo zistíte kliknutím na logo  na hornej lište > O tomto počíači > Prehľad. Odtiaľ ho môžete aj jednoducho skopírovať, vložiť na webstránku a overiť si nárok.

Ak sa na váš MacBook Pro vzťahuje servisný program, prestaňte ho používať a postupujte podľa pokynov na výmenu batérie.

Apple

Proces výmeny nie je až taký jednoduchý. MacBook sa odošle do Centra opráv Apple, kde sa preskúma. Oprava tak môže trvať dva až tri týždne, čo je pre ľudí, ktorí na notebooku pracujú, naozaj príliš dlhý čas.

Zvolávačka sa teda vzťahuje aj na MacBooky so starším dizajnom, ktoré sú stále obľúbené kvôli staršej generácii bezporuchovej klávesnice, konektorom MagSafe, no hlavne prítomnosťou USB-A portov.

Pozrite siApple vylepšuje MacBook Pro a rozširuje výmenné programy na všetky modely

Apple bližšie nešpecifikuje, čo by sa mohlo po prehriatí batérie stať. Nikto však nechce riskovať požiar, popáleniny, či nebodaj výbuch zariadenia. Spoločnosť v tlačovej správe oznámila, aby používatelia prestali počítač, na ktorý sa výmenný program vzťahuje, používať a čo najskôr ho zaniesli do autorizovaného servisu.

Apple v uplynulých mesiacoch vyhlásilo niekoľko zvolávačiek, okrem klávesníc s motýlikovou technológiou to bola mediálne sledovaná výmena batérií do iPhonov, ktoré sa spomaľovali pri ich slabšej kapacite. Vtedy vymenilo Apple až 11 miliónov batérií.

ZdrojApple

Komentáre k článku