Apple Watch budú môcť sledovať menštruačný cyklus a chrániť váš sluch

ZDROJ | Apple

Apple na včerajšej vývojárskej konferencii WWDC odhalilo novú aktualizáciu watchOS 6 pre inteligentné hodinky Apple Watch. Aktualizácia prináša nový App Store pre hodinky, nové ciferníky, sledovanie menštruačného cyklu a ochranu pred nadmerným hlukom z okolia.

Veľkou novinkou pre polovicu používateľskej základe Apple Watch bude nová možnosť diskrétneho sledovania cyklov. Nová funkcia umožní denné zapisovanie rôznych údajov o menštruácii, vďaka čomu budú môcť hodinky vopred ženy upozorňovať o blížiacej sa menštruácii a plodných dňoch.

ZDROJ | Apple

Táto novinka bude okrem hodiniek Apple Watch zároveň súčasťou aplikácie Zdravie v pripravovanej aktualizácii iOS 13, ktorá bude vydaná na jeseň.

ZDROJ | Apple

Na zdravie je zameraná aj ďalšia funkcia s názvom Noise, ktorá bude používateľov chrániť pred nadmerným hlukom. Hodinky budú neustále monitorovať hladinu hluku a v prípade, že hluk prekročí úroveň 90 decibelov, používateľ dostane upozornenie, že takýto hluk môže trvalo poškodiť jeho sluch. Funkcia Noise bude fungovať ako aplikácia, ale aj ako komplikácia v rámci ciferníku.

ZDROJ | Apple

Do aplikácie Aktivita s watchOS 6 a iOS 13 pribudnú takzvané Trendy. Tie budú sledovať pohyb, tréningové minúty, státie, prejdenú vzdialenosť alebo aj kardio levely používateľa z dlhodobého hľadiska.

Trendy umožnia používateľom vidieť, či sa im postupom času darí viesť aktívnejší život, alebo naopak začínajú stagnovať. V tom druhom prípade aplikácia Aktivity ponúkne používateľovi nejaké tipy a triky, ako sa môže vrátiť naspäť do formy.

ZDROJ | Apple

Po vzore konkurenčných inteligentných hodiniek dostanú vlastný vstavaný obchod s aplikáciami aj hodinky Apple Watch. Nový watchOS 6 umožní používateľom vyhľadávať a sťahovať nové aplikácie priamo cez hodinky a to aj bez toho, aby musela byť daná aplikácia nainštalovaná aj na iPhone. Vývojári tak môžu vytvárať aplikácie, ktoré budú určené výlučne pre Apple Watch.

ZDROJ | Apple

Do hodiniek sa však okrem toho dostávajú aj nové natívne aplikácie, ako napríklad Audioknihy, Diktafón alebo Kalkulačka. Práve posledná spomínaná aplikácia bude oproti verzii pre iOS ponúkať tlačidlo pre výpočet sprepitného a možnosť rozdelenia účtu medzi viacerých ľudí.

ZDROJ | Apple

Používatelia hudobnej služby Spotify sa pravdepodobne s watchOS 6 konečne dočkajú plnohodnotnej aplikácie pre hodinky. Apple totiž s touto verziou uvoľní takzvané Streaming Audio API, ktoré vývojárom umožní vytvárať aplikácie, ktoré budú schopné streamovať podcasty, audioknihy alebo hudbu nezávisle od iPhonu.

ZDROJ | Apple

Nová aktualizácia už tradične prináša aj nové ciferníky, spolu s ktorými po prvý krát do watchOS prichádza aj taptické zvonenie. Používatelia sa budú môcť nechať upozorniť na odbitú hodinu nenápadným zavibrovaním a v prípade zapnutých zvukov aj čvirikaním drozda, ktorého Apple nahralo priamo v centrále Apple Park.

Drobnou novinkou je podpora nových fitness strojov od Octane Fitness, TRUE Fitness a Woodway. Hodinky sa budú môcť s týmito strojmi synchronizovať a zdieľať s nimi údaje o cvičení.

Apple pri príležitosti predstavenia novej aktualizácie predstavilo aj nové farby Canary Yellow, Dragon Fruit a Cornflower pre remienky Sport Band a Sport Loop, ako aj nový Pride Edition Smart Loop, z ktorého predaja ide zisk priamo organizáciám chrániacim práva LGBTQ menšiny.

ZDROJ | Apple

ZdrojApple

Komentáre k článku