Apple všetkých prekvapil, MagSafe Battery Pack má tajnú funkciu!

ZDROJ | Apple

Apple bez veľkých fanfár predstavil prídavnú batériu k iPhonom série 12, ktorá sa pripája cez MagSafe. Výdrž smartfónu si predĺžite jednoduchým pricvaknutím k zadnej časti.

ZDROJ | Apple

Štýlová a elegantná „powerbanka“ pre iPhone 12 je tu. K dispozícii je pre všetky modely série 12. Nové príslušenstvo prináša doteraz nepredstavenú funkciu – reverzné bezdrôtové nabíjanie. To znamená, že pokiaľ je prídavná batéria pripojená k iPhonu a ten sa nabíja cez Lightning kábel, iPhone odovzdá energiu zároveň aj MagSafe batérii.

Takýto spôsob sa odporúča napríklad vtedy, ak máte iPhone pripojený k inému zariadeniu, napríklad k Macu, alebo používate káblové pripojenie CarPlay. Teoreticky by tak mal MagSafe Battery Pack zvládnuť nabíjať aj iné zariadenia, napríklad AirPods.

Pozrite siJediná zmysluplná inovácia od Apple za tento rok – MagSafe?

Na nabíjanie oboch zariadení súčasne je treba použiť minimálne 15 W USB-C adaptér a Lightning kábel. Pre rýchlejšie nabitie je lepšie použiť výkonnejšiu nabíjačku 20 W, alebo z tú, ktorú používate k MacBooku. Priebeh nabíjania sa zobrazuje na iPhone.

ZDROJ | Apple

Batéria sa skladá z dvoch článkov s kapacitou 1 460 mAh. Výkon iPhonu tak predĺži v priemere o 50 %, jednotlivé iPhony majú totiž rôzne batérie (mini má 2 227 mAh, iPhone 12 a 12 Pro majú 2 815 mAh a Pro Max 3687 mAh). Batéria bude fungovať od iOS 14.7, ktorý ešte nebol uvoľnený, očakáva sa, že sa tak stane v najbližších dňoch, určite skôr, ako príde novinka do predaja.

MagSafe Battery Pack je nepochybne šikovný gadget. Apple si za batériu pýta 109 eur a vy tak môžete rozmýšľať, či si ju máte kúpiť ešte pred cestou na dovolenkou, alebo až po nej. Každopádne, predaj sa spustí čoskoro, 22. júla. Škoda len, že je k dispozícii výlučne biela farba. Ľahko sa zašpiní a ako vidíte na obrázkoch, pôsobí ako päsť na oko.

ZDROJ | Apple

ZdrojApple

Komentáre k článku