Apple sa zbláznilo: Nový iPod touch so starým dizajnom a funkciami za 459 eur?

ZDROJ | Apple

O novom iPode touch sa šepkalo už pomerne dlho. Malo ísť o moderné zariadenie, ktoré by bolo určené nielen pre fanúšikov hudby, ale aj hráčov. Ako to napokon dopadlo tušíte zrejme už z nadpisu.

Biznis plán Apple je čoraz čudnejší. Gigant, ktorý kedysi určoval trendy, ako prvý zavádzal v notebookoch Wi-Fi, či z nich naopak odoberal DVD mechaniku, sa v poslednom čase správa pomerne nepochopiteľne. V marci predstavil iPad mini 5 s retro dizajnom a silnejším procesorom. Dnes v tichosti uviedol na trh iPod touch 7. generácie.

ZDROJ | Apple

MP3 prehrávač je dnes azda v každom elektronickom zariadení vrátanie inteligentných hodiniek. Apple vďaka svojmu hudobnému prehrávaču rozbehol svoju upadajúcu firmu a inšpiroval ho k navrhnutiu iPhonu.

Napriek tomu, že predaj iPodov rapídne poklesol, Apple dnes predstavilo najnovšiu generáciu s prívlastkom touch, čo znamená, že má dotykovú obrazovkou. Čo táto novinka ponúka?

ZDROJ | Apple

Nové sú vlastne len dve veci – procesor a zväčšená kapacita. Predošlú generáciu poháňal procesor A8, dnes je v ňom A10 Fusion, ktorý nájdeme v iPhonoch 7 a 7 Plus. Vďaka nemu zvládne iPod zobraziť aj rozšírenú realitu, no používateľ asi skôr využije skupinové hovory FaceTime.

Pozrite siPamätáte si ešte Apple iPod Shuffle, miniatúrny audio prehrávač?

Podľa Apple má nový čipset 2x vyšší výkon a 3x výkonnejšiu grafiku. Asi aj preto sa Apple pri jeho prezentácii viac zameriava na hráčov, než na milovníkov hudby. Zrejme odtiaľ očakáva väčšie zisky. Čo sa týka jeho kapacity, tak iPod touch 2019 ponúka tri veľkosti pamäte: 32, 128 a 256 GB.

ZDROJ | Apple

Zvyšok ostal rovnaký ako pri staršom modeli. To znamená 4-palcový Retina displej s rozlíšením 1 136 x 640 pixlov pri 326 ppi a kontrastným pomerom 800 : 1. Fotoaparát ma 8 Mpx rozlíšenie s f/2,4, video zvládne zachytiť v HD rozlíšení, spomalené pri 120 fps. Predný fotoaparát má 1,2 Mpx s clonou f/2,2.

Pozrite siAko urobiť zo starého iPhonu iPod?

Zachované zostalo aj domovské tlačidlo, ktoré opäť nedostalo podporu Touch ID. Uzamknúť sa bude dať teda ako za čias poctivých Nokií, pomocou číselného kódu.

Bezdrôtovú konektivitu zabezpečuje Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.1. Lítiovo-iónová batéria zaistí 40-hodinové prehrávanie hudby a 8-hodinové pozeranie videa. Operačný systém je najnovší iOS 12.

ZDROJ | Apple

Zariadenie má hliníkové telo, rozmery 123,4 x 58,6 x 6,1 mm a 88 gramov. Nabíja sa pomocou Lightning konektoru, mnohých poteší zachovaný 3,5 mm audio jack.

Pozrite siChcete si zmeniť Apple Watch 4 na iPod nano? Vieme ako na to!

Cena s najmenšou pamäťou je 239 eur, za 128 GB dá zákazník 349 eur a za najvyššiu kapacitu spomínaných 459 eur. Na výber je v šiestich farbách: striebornej, vesmírne šedej, zlatej, modrej, ružovej a (PRODUCT)RED. Čo na to poviete, oslovila vás táto ponuka?

ZdrojApple

Komentáre k článku