Apple opravuje iPhony. Pozrite sa, či máte nárok na bezplatnú opravu

ZDROJ | Apple

Ak máte iPhone 11 a spozorovali ste, že jeho obrazovka zle reaguje na dotyky, zrejme máte nárok na jeho výmenu, resp. opravu. Čítajte ďalej.

Apple uvádza na svojej stránke, že malé percento modelov iPhone 11 (nie iPhone 11 Pro ani iPhone 11 Pro Max) trpí vadou displeja. Pre týchto používateľov zriadil nový náhradný program.

Konkrétne ide o modely vyrobené v období medzi novembrom 2019 až májom 2020. Chybu spôsobuje modul displeja, Apple však bližšie nekonkretizoval vadu, ktorá spôsobuje poruchu obrazovky.

Pozrite siApple priznalo, že nevie vyrobiť dobrú klávesnicu do MacBookov

Pokiaľ máte iPhone 11, na uvedenej stránke skontrolujete svoj nárok podľa sériového čísla. Ak spadáte do opravného programu, máte nárok na bezplatnú výmenu. Vtedy sa vám naskytne niekoľko možnosti – buď reklamujete smartfón predajcovi, kde ste ho kúpili, alebo zanesiete, resp. zašlete niektorému z autorizovaných servisov.

V prípade, že ste už chybný displej dali opraviť, Apple vám preplatí túto opravu. Samozrejme, musíte spadať do opravného programu.

Bohužiaľ, ani prémiové výrobky nie sú imúnne voči kazovosti. Zvyčajne až prístupom k riešeniu servisného procesu sa ukáže skutočný charakter výrobcu. Musíme uznať, že Apple v takýchto prípadoch dokáže priznať chybu a ponúknuť správne riešenie.

ZdrojApple

Komentáre k článku