Apple má smart reproduktor HomePod mini len za stovku!

ZDROJ | Apple

Apple nepredstavil iba 4 (!) nové iPhony – iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max, ale aj cenovo dostupný smart reproduktor HomePod mini. Jeho cena 99 dolárov bude patriť k najnižším aké si kedy Apple pýtal za príslušenstvo, veď ešte aj káble predáva za viac.

ZDROJ | Apple

No niet sa veľmi čomu čudovať. Ak sa vám z obrázkov zdá byť Apple HomePod mini veľký, mýlite sa. Jeho rozmery sú len 8,3 cm na výšku a zhruba 9,8 cm v priemere. Hmotnosť je len 345 gramov. Mini je in, veď sa nikdy v histórii nestalo, aby mal Apple v ponuke dva malé smartfóny – iPhone SE 2020 a iPhone 12 mini.

Pozrite siApple HomePod – domáci smart reproduktor so Siri

Napriek malým rozmerom má ale HomePod mini ponúkať slušný 360° zvuk s možnosťou párovania dvoch HomePodov mini do stereo sústavy či multiroom systému vrátane funkcie Intercom. V tele je pritom iba jeden reproduktor (Apple neudáva jeho špecifikáciu), ktorý smeruje dodola, z bočných strán sú iba pasívne žiariče pre zlepšenie hlbokých tónov.

ZDROJ | Apple

Okrem toho má na sebe 4 citlivé mikrofóny, aby vedel počúvať, ale aj odbúravať okolitý hluk. Siri je totiž jeho neoddeliteľnou súčasťou, no stále nie je v slovenčine. Siri má byť schopná rozpoznávať viacerých členov „rodiny“, maximálne však 6.

ZDROJ | Apple

Horná strana je podsvietená, sú na nej ale iba dotykové tlačidlá na základné ovládanie. Na pripojenie do siete využíva staručký štandard Wi-Fi 4, ale aj modernejší Bluetooth 5.0. Má však aj UWB čip.

ZDROJ | Apple

O chod reproduktora, hlavne jeho smart funkcií sa stará Apple S5 čipset, ktorý je využívaný aj v hodinkách Watch SE. Či je výrazne slabší ako Apple A8 z originálneho HomePodu je ťažko povedať.

ZDROJ | Apple

Samozrejmosťou je plná integrácia do Apple ekosystému, takže HomePod mini bude napríklad schopný pokračovať v prehrávaní hudby keď prídete domov a zložíte AirPody.

ZDROJ | Apple

V predaji bude HomePod mini za cenu 99 dolárov (bez tamojších daní) v predobjednávke od 6. novembra a s predajom od 16.11. v bielej a tmavej Space Gray farbe. V balení je 20W adaptér, pravdepodobne s USB-C koncovkou, Apple totiž nespresňuje aký typ portu má HomePod mini na tele.

ZDROJ | Apple

ZdrojApple

Komentáre k článku