Appka GoPro Quik z vás spraví profi filmára, aj bez akčnej kamery

ZDROJ | GoPro

GoPro sa nechce profilovať iba ako výrobca akčných kamier, do sveta amatérskej filmografie preto okrem hardvéru vypúšťa aj vlastný softvér. Najnovšie od základov prekopáva svoju mobilnú aplikáciu Quik, ktorá okrem iného ponúka aj podarený auto-strih videa.

Ak je vám názov Quik povedomý, spomínate si správne. GoPro aplikáciu s rovnakým názvom predstavil ešte v roku 2016, dlhšiu dobu ju už ale neaktualizoval a jej funkcie s každou ďalšou aktualizáciou Androidu a iOS prestávali správne fungovať. Tentokrát sa rozhodol pre jej úplný reštart.

Aplikácia GoPro Quik v sebe najnovšie spája ovládanie akčných kamier tejto značky so základným strihom videa, ktorý zvládne naozaj každý. Tieto videá pritom nemusia pochádzať z akčnej kamery, appka si poradí aj s videami z vášho smartfónu, zrkadlovky alebo akejkoľvek kamery inej značky.

Základom novej verzie aplikácie je Mural, teda akási nástenka vašich obľúbených momentov z výletov či adrenalínových zážitkov, ktoré už ku značke GoPro prirodzene patria. Quik v tomto prípade počíta aj s prípadom, kedy máte vaše fotografie a videá uložené v cloude. Z cloudovej aplikácie ich stačí jednoducho „nazdieľať“ do aplikácie Quik a tá už sa postará o zvyšok.

Pozrite si8 aplikácií mesiaca – čas na povinnosti, ale aj zaslúžený oddych

Čaro aplikácie Quik začína v momente, kedy sa z prostredia Mural prepnete do editora. Po pridaní akýchkoľvek videí a fotografií doň sa totiž Quik okamžite chopí kormidla a z týchto materiálov zostrihá video obohatené o hudbu, ktoré sa nebudete hanbiť okamžite odoslať na sociálne siete.

Pre sociálne siete má Quik pripravené aj rôzne formáty obrazu od klasického pomeru 16:9, cez Instagramový štvorec 1:1 až po pomer 9:16 aktuálne ideálny najmä pre TikTok. K jednotlivým úsekom videa vám dokonca appka poskytne vlastné poznámky o tom, ktorý moment sa najviac hodí na Instagram.

Všetko môžete nechať na algoritmus, alebo do strihu môžete vložiť aj kúsok vášho talentu. Appka podporuje aj vkladanie vlastných piesní, úpravu farebných filtrov a vzhľadu textových prestrihov. Ak sa však v úpravách rozšupnete, rýchlo narazíte na hranice bezplatnej zóny aplikácie.

Viaceré funkcie vrátane neobmedzeného počtu materiálu na nástenke Mural aplikácia zamyká za predplatné, ktoré vás však určite nezruinuje. Mesačné predplatné aktuálne GoPro ponúka za 1,99 € a ročné predplatné so slušnou zľavou len za 9,99 €. Škoda len, že tak robí v čase lockdownu…

GoPro Qui‪k‬92%

Veľkosť:
215.3 MB
Platforma:
Android - líši sa v závislosti od zariadenia, iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia GoPro Quik postrihá videá hodné sociálnych sietí a vlastného YouTube kanála za vás. Stačí ju naplniť materiálom a o zvyšok sa postará šikovný algoritmus, ktorý videá a fotky doplní o strih, prechody a skvelú hudbu.

Komentáre k článku