Aplikácia RTRO by Moment prenáša ikonické kamery do éry Instagramu

ZDROJ | Moment Inc.

Výrobca fotografického príslušenstva Moment prináša na iOS po aplikácii Moment Pro Camera novú aplikáciu špeciálne zameranú na videá s retro vzhľadom. Aplikácia RTRO vám dá do rúk mnohé filtre podobné vzhľadu starých filmových kamier, aké si možno pamätáte ešte z detstva.

Videá z moderných smartfónov, ktoré už nemajú problém zachytiť takmer bezchybný obraz vo vysokom rozlíšení s vysokým snímkovaním, môžu byť v niektorých situáciách až príliš dokonalé. Ak máte chuť na trochu nostalgie, skúste aplikáciu RTRO pre operačný systém iOS.

RTRO priamo neimituje konkrétne kamery, no v súčasnosti dostupnými filtrami imituje niektoré ich typické neduhy. Nažltnutý či neostrý obraz, zafarbenie po stranách, nečistoty na vyvolanom filme a preskakujúce snímky k retro videám skrátka patria. Aké snímkovanie či formát obrazu výslednému videu dáte, je už potom iba na vás.

Aplikácia je stavaná na tvorbu videí na Instagram, či už chcete nahrávať videá na nástenku alebo do príbehov. Odpovedá tomu možnosť prerušovaného nahrávania viacerých samostatných klipov, ktorých spoločná dĺžka môže mať maximálne 60 sekúnd (čo je limit pre videá na Instagrame). V editore si po nahraní videa môžete vybrať úroveň snímkovania a pomer strán (9:16, 3:4, 1:1).

Bezprostredne po stiahnutí aplikácie máte k dispozícii tri základné filtre, dve farebné, pripomínajúce prvé domáce ručné kamery a jeden čiernobiely – Noir. Pri každom filtri nájdete popísanú jeho charakteristiku a poznámku od autora, ktorý vám napríklad prezradí pôvod jeho inšpirácie. Z popisu filtra Aria sa tak napríklad dozviete, že jeho vzhľad bol inšpirovaný kamerou Contax Aria.

Ďalšie filtre si už budete musieť dokúpiť, prípadne odomknúť predplatením členstva RTRO+. Každý jeden filter je predávaný samostatne za 2,29 €. Predplatením členstva za 4,49 € mesačne, 21,99 € ročne alebo jednorázovým poplatkom vo výške 54,99 € odomknete všetky v súčasne dostupné i pripravované filtre naraz.

RTRO – Camera by Moment84%

Veľkosť:
155,2 MB
Platforma:
iOS 12,2 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia RTRO je v imitácii ikonických kamerových efektov naozaj dobrá, pričom k tomu pripája editor obsahujúci všetko potrebné pre tvorbu retro "Instagramových" videí. Väčšina filtrov a funkcií je však uzamknutá za privysokými poplatkami.

Komentáre k článku