ANTIK ku kolobežkám a bicyklom pridá zdieľané skútre

ZDROJ | pixabay.com

Po zdielaných bicykloch a kolobežkách ponúkne ANTIK Telecom aj zdieľané skútre. Službu spustí v priebehu pár týždňov, tiež sľubuje sieť mikronabíjacích staníc.

Verejný skúter je názov projektu, ktorým ANTIK Telecom rozšíri svoje služby smart mobility. V najbližších týždňoch, najprv v Košiciach neskôr v Bratislave, ponúkne 120 elektrických skútrov Antik SuperSoco CUX s dojazdom 70 kilometrov.

ZDROJ | ANTIK Telecom

Zápôžička skútra bude rovnako ako v prípade zdieľaných bicyklov pomocou aplikácie Verejný bicykel a bude sa na ňu dať využiť rovnaký kredit. Spolu so zdieľanými skútrami má prísť aj sieť mikronabíjačiek. Tá bude využívať sieť Antik SmartWorld určenú pre internet vecí a jej benefitom má byť ovládanie na diaľku. Nabíjať sa okrem skútrov budú dať aj bicykle či kolobežky, dokonca elektromobily. Nabíjačky budú dostupné aj širokej verejnosti. Výstavba nabíjačiek začína už v týchto dňoch.

Pozrite siZSSK a Antik Telecom spustili pilotný projekt zdieľania bicyklov

Generálny riaditeľ ANTIK Telecom Igor Kolla povedal: „Po výraznom úspechu nášho projektu Verejného bicykla sme sa rozhodli ďalej podporiť ekologickú dopravu v našich mestách. Verejný skúter má rozšíriť rozumnú mobilitu poslednej míle tam, kde je už bicykel neefektívny – na dlhšie vzdialenosti v meste alebo v kopcovitom teréne. Sám som hrdý najmä na unikátny systém nabíjania pomocou mikronabíjačiek Antik a na riadiaci modul motorky, ktoré sú kompletne navrhnuté inžiniermi našej spoločnosti. Vyriešili sme aj také vychytávky ako je diaľková identifikácia prítomnosti ochrannej prilby v odkladacom boxe alebo okamžitý štart nabíjania po zapojení nabíjacieho kábla bez potreby zložitej identifikácie vodiča.“

ZDROJ | ANTIK Telecom

Konkrétne detaily o spôsobe zapožičania skútrov budú prezradené pri spustení služby. Spoločnosť však už teraz prezradila, že požičanie a vrátenie bude možné vrámci zadefinovanej zóny, tarifa bude minútová a zvýhodnení budú klienti telekomunikačných služieb ANTIK Telecom.

Zdieľaný skúter na Slovensku patrí do kategórie L1e-B. Pre túto kategóriu sa vyžaduje vodičské oprávnenie triedy AM, ktoré sa vydáva spolu s vodičským preukazom na vedenie osobných motorových vozidiel – trieda B. Skúter bude vybavený modulom na sledovanie polohy, jazdných parametrov, odomykania a zamykania a odkladacieho boxu na diaľku, identifikáciu prítomnosti bezpečnostnej prilby a procesu nabíjania. Spolu so skútrom sa zapožičiava prilba a nabíjací kábel pre 230V zásuvku.

ZdrojTS ANTIK Telecom

Komentáre k článku