Alienware m15 – ľahší, krajší a výkonnejší herný laptop

ZDROJ | Dell

Kým výrobcovia ako ASUS, Razer, Origin alebo HP vytvárali ľahšie, krajšie a výkonnejšie modely herných notebookov, Dell so svojou divíziou Alienware akosi zaostával. To sa mení s úplne novým modelom Alienware m15.

https://youtu.be/-ncCFgsIOEc

Alienware prešiel oproti svojmu predchodcovi výraznou premenou. Novinka je oproti modelu Alienware až o 14 % tenšia a o 20 % ľahšia aj napriek tomu, že disponuje 15,6-palcovým displejom. Celkovo tak hovoríme o váhe 2,16 kilogramu, čo je na pomery výkonného herného notebooku pomerne dobrá váha.

ZDROJ | Dell

Zoštíhlené boli aj bočné rámčeky okolo obrazovky a príjemným prekvapením je aj to, že po prvý krát umiestnilo Alienware numerickú klávesnicu aj do notebooku s obrazovkou menšou, než 17 palcov. Zaujímavejšie zmeny však nastali vo vnútri, kde nájdeme 4-jadrový procesor Intel Core i5-8300H alebo 6-jadrový procesor Intel Core i7-8750H.

ZDROJ | Dell

Pri grafických kartách bude na výber medzi dedikovanou kartou NVIDIA GeForce GTX 1060 a NVIDIA GeForce GTX 1070 Max-Q. Tieto karty budú zobrazovať obsah na 60-Hz Full HD paneli, no k dispozícii bude aj 144-Hz Full HD a 60-Hz 4K UHD panel. Pri pamätiach RAM bude k dispozícii maximálne 16 GB, 1 TB SSD a 1 TB hybridný disk.

ZDROJ | Dell

Samozrejmosťou je klávesnica Alienware mSeries s programovateľným RGB podsvietením, ktorá ponúka 1,4-mm zdvih, ochranu proti ghostingu a svetelnú podporu až pre 150 herných titulov.

ZDROJ | Dell

Pri herných notebookoch neočakávame dlhú výdrž batérie, na to ani stavané nie sú. Dell však tvrdí, že Alienware m15 s 60-Whr batériou vydrží 7,1 hodín pri prehrávaní videa a verzia s 90-Whr batériou vydrží v rovnakých podmienkach až 10,6 hodín.

Pozrite siRazer Nari Ultimate – herný headset s haptickou odozvou

To je na herný notebook slušná výdrž a teoreticky to môže potešiť hráčov, ktorí by radi brali svoj notebook aj do práce alebo do školy. Pri hrách však táto výdrž drasticky klesne.

ZDROJ | Dell

Alienware m15 bude v predaji od 25. októbra za 1 299 dolárov a v novembri do ponuky pribudne aj variant s kartou NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti a procesorom Intel Core i5. Na našom trhu zrejme túto novinku v oficiálnej distribúcii neuvidíme.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDell

Komentáre k článku