Alcatel predstavil na IFA v Berlíne lacné smartfóny a tablet

ZDROJ | Alcatel

Aj keď vlajkové lode oprávnene pútajú veľkú pozornosť, používatelia často uprednostňujú lacnejšie modely. Alcatel stojí nohami pevne na zemi, ukázal nám základné modely pre nenáročných.

Alcatel 1V

ZDROJ | Alcatel

Tento model je najlacnejší smartfón z firemnej ponuky. Má 5,5-palcový displej s rozlíšením 480 x 960 pixlov, pomer strán má 18 : 9. Hlavný fotoaparát má 5 Mpx rozlíšenie s clonou f/2,4, ktorej pomáha LED blesk. Predný fotoaparát má  5 Mpx a f/2,2. Zariadeniu nechýba čítačka odtlačkov prstov, tú nájdeme na zadnej časti.

Smartfón má plastové telo, v ktorom je ukrytý osemjadrový čipset Unisoc SC9863A spárovaný s 1 GB RAM a 16 GB internou pamäťou, ktorú je možné rozšíriť prostredníctvom microSD karty. Operačným systémom je Android Pie Go Edition.

Kapacita batérie je skromných 2 400 mAh, nabíja sa cez microUSB port, čo je vzhľadom na cenu pochopiteľné. Tá je stanovená na 79 eur. Smartfón sa bude dodávať v antracitovej čiernej farbe, kovovej modrej, kovovej zlatej a kovovej ružovej. Na trh príde do Európy, Ázie, Latinskej Ameriky a na Stredný východ.

Alcatel 3X

Tento model má 6,5 palcovú HD+ obrazovku s pomerom strán 20 : 9. Predný fotoaparát s 8 Mpx rozlíšením a f/2,0 je umiestnený vo výreze v tvare slzy. Zadný fotoaparát má tri objektívy. Hlavný má 16 Mpx s f/1,8, sekundárny 8 Mpx s f/2,2 a ultraširoký s 5 Mpx objektívom a clonou f/2,4.

O výkon sa v tomto zariadení stará čipset MediaTek Helio P23 spárovaný so 4 GB RAM a 64 GB vnútornou pamäťou, ktorá je rozšíriteľná cez microSD port.

Batéria má kapacitu 4 000 mAh. Smartfón beží na Android Pie, podobne ako Alcatel 1V je vybavený špeciálnym tlačidlom Google Assistant.

Predávať sa bude za 149 eur v čiernej, zelenej a ružovej farbe v Európe a Latinskej Amerike.

Pozrite siAlcatel 5 – kvalitný len na prvý pohľad

Alcatel Smart Tab 7

Tablet za rozumnú cenu, určený hlavne detským rukám. Má 7-palcový displej s rozlíšením 600 x 1 024 pixlov a pomerom strán 16 : 9. Na videohovory slúži 2 Mpx predná kamera, vzadu sa nachádza len VGA objektív a praktický stojan.

O výkon sa stará štvorjadrový čipúset MediaTek MT8167B spárovaný s 1,5 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte (rozšíriteľnej cez microSD). Operačný systémom je Android 9 Pie s vlastnou softvérovou nadstavbou. Batéria má len 2 580 mAh, nabíja sa opäť cez starý microUSB konektor.

Alcatel Smart Tab 7 sa začne predávať koncom roka za 79 eur.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku