Ako zistiť, kto využíva váš účet na Netflixe?

ZDROJ | Pixabayfilmy na nete

Zdieľanie účtu na Netflix sa stalo populárnym spôsobom, ako ušetriť na obľúbenej streamovacej službe. Z dôvodu bezpečnosti si však viete zistiť, kto okrem vás využíva účet.

Môže sa stať, že ste zabudli alebo sa môže stať, že niekto jednoducho zistil heslo k vášmu účtu a sleduje obsah, za ktorý vy platíte. Problémom tiež je, v rámci každého programu máte obmedzený počet obrazoviek, cez ktoré môžete sledovať obsah súčasne. Ak by sa stalo, že pozerá niekto navyše, automaticky by jednému z divákov bolo blokované pozeranie.

Pokiaľ chcete zistiť, kto využíva váš účet, stačí sa prihlásiť na svoj Netflix účet cez PC. Následne stačí vybrať svoj profil. V pravom hornom rohu uvidíte okienko svojho profilu. Pokiaľ kurzorom myšky prejdete cez tento obrázok, malo by sa vám otvoriť menu, v ktorom zvolíte možnosť „Account“. A práve v nastaveniach v menu nájdete možnosť „Recent device streaming activity“. Práve tu nájdete kľúčový zoznam používateľov vášho účtu.

ZDROJ | Mashable

Pozrite siAko zrušiť účet na Netflixe, Amazone, Apple TV+ či HBO Go?

Okrem zoznamu zariadení, nájdete v zozname aj informácie o lokalite a IP adresách. Na základe týchto údajov tak viete jednoducho zistiť, kto a kedy využíval váš Netflix.

Pokiaľ chcete, aby niektoré zariadenie stratilo prístup na Netflix, jedinou možnosťou je zvoliť „Sign out of all devices“, ktorú nájdete tak isto v časti „Account“. To spôsobí, že budete odhlásení zo všetkých zariadení a budete si musieť znovu zadať heslo. To odporúčame samozrejme zmeniť.

ZDROJ | Netflix

Žiaľ zatiaľ je toto jediný spôsob, ako zistiť a ako odstrániť nežiadúcu aktivitu na vašom Netflixe, informoval portál Mashable. Pre lepšie zabezpečenie by táto najväčšia streamovacia platforma mohla pridať dvojfaktorovú autentifikáciu.

ZdrojMashable

Komentáre k článku