AKO si užiť technológie v škole?


Notice: Undefined index: source_name in /home/clients/tech-01/techbox.sk/sub/test/wp-content/themes/techbox/inc/extras.php on line 306

Štúdium na moderných školách je dnes úplne iné, ako kedysi. Od kalkulačiek sme sa dostali k počítačom, od nekonečného písania poznámok až k nahrávaniu zvuku a smartfóny, tie denne používame na komunikáciu s rodičmi alebo priateľmi. Pozrite si naše tipy, vďaka ktorým môžete študovať jednoduchšie a výhodnejšie.

Notebook

Pre každého študenta je určite výhodou, ak píše poznámky na počítači namiesto papiera. Ideálnou voľbou je notebook, navyše ak je online, môžete si dodatočne vyhľadať potrebné informácie kedykoľvek a kdekoľvek. Kúpa notebooku dnes už nemusí byť vôbec prekážkou, napríklad v Orangei si môžete vybrať výkonný notebook k Mobilnému Internetu už od 49 €.

lenovo-ideapad110a
ZDROJ | Lenovo

Lenovo IdeaPad 110

Notebook, ktorý oceníte kvôli veľkej 15-palcovej uhlopriečke, ale aj 500 GB internej pamäti. K Mobilnému internetu Klasik v cene 17,99 € mesačne ho získate za 229 €.

Tablet

Ak si chcete vašu školskú tašku odľahčiť, no nechcete prísť o komfort väčšej uhlopriečky displeja, ideálnym riešením je tablet. Výhodou tabletu je, že má v sebe často priamo integrovaný slot pre dátovú SIM kartu mobilného operátora, a tak ste online aj na miestach bez Wi-Fi sietí. Napríklad v Orangei získate množstvo tabletov k paušálu alebo Mobilnému internetu už od 1 €.

prestigio-multipad-wize-8-4g
ZDROJ | Prestigio

Tablet Prestigio MultiPad WIZE 8 4G

Praktický a kompaktný 8-palcový tablet s operačným systémom Android, ktorý vás poteší podporou rýchlej dátovej 4G siete. Pri paušály Max 30 € zaň zaplatíte iba 1 €.

Smartfón

Dnes si väčšina študentov svoj život bez smartfónu už nedokáže predstaviť. Umožní vám byť neustále v spojení s rodinou, navyše pomocou smartfónu môžete komunikovať s priateľmi. Na internete si nájdete vždy potrebné informácie k štúdiu a môžete si kedykoľvek stiahnuť praktické aplikácie. Nový smartfón môžete mať pritom aj za jediné euro, stačí si vybrať vhodný paušál Flex či Max od Orangeu.

lg-k8-lte-2
ZDROJ | LG

LG K8 LTE

Nový Android 4G smartfón zaujme parametrami, ale aj elegantným telom. Môžete ho získať napríklad za 55 € s paušálom Flex 15 €, ak využijete 50 € zľavu pri nákupe cez e-shop Orangeu.

Paušál

Aby ste si vaše zariadenia mohli užívať naplno, oceníte výhodný paušál. V Orangei sa môžete tešiť rôznym benefitom určeným práve pre študentov. Napríklad k paušálu Flex 10 € a Flex 15 € získate ako držiteľ karty ISIC, ITIC alebo EURO<26 bonus v podobe 500 MB dát. K Paušálu Flex 25 € či všetkým paušálom Max, vrátane dátových Data Max 20 € s porciou 6000 MB dát či Data Max 30 € s objemom 15 000 MB dát je dokonca pre študentov k dispozícii zľava 5 € z mesačného poplatku.

TIP

Orange pre študentov s kartou ISIC, ITIC alebo EURO<26 ponúka zľavu 5 € z mesačného poplatku alebo pridáva bonusové dáta.

 

3 BEZPLATNÉ APLIKÁCIE, KTORÉ OCENÍTE PRI ŠTÚDIU

Timetable

timetable_scrPrehľadný rozvrh hodín môžete mať už aj vo vašom smartfóne. Výhodou aplikácie je napríklad možnosť automatického vypnutia zvonenia počas vyučovacích hodín.

MyScript Calculator

myscript_calculator_scrTáto kalkulačka je snom každého študenta. Rozozná totiž text písaný rukou vrátane zátvoriek, odmocnín či zlomkov, a tak počítanie aj pokročilých príkladov bude hračkou.

Evernote

evernote_scrV tejto aplikácii si všetky poznámky môžete prehľadne roztriediť napríklad aj podľa školských predmetov. Dokonca nechýbajú hlasové poznámky a zdieľanie dokumentov so spolužiakmi.

Komentáre k článku