Ako sa vyhnúť dopravnej zápche v Bratislave? Poradíme vám

ZDROJ | Pixbay

Bratislava ustála prvé dni uzávierok a zmien v cestnej doprave bez väčších problémov, no ešte ani zďaleka nie je dobojované. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám môžu pri doprave po Bratislave v najbližších mesiacoch pomôcť.

Waze

Bezplatná navigácia Waze je spravovaná svojou komunitou a tak sa môžete spoľahnúť, že v nej nájdete všetky aktuálne uzávierky a dopravné obmedzenia, k čomu sa samozrejme pridávajú informácie o zápchach, policajných hliadkach a nebezpečenstvách na cestách, ktoré do aplikácie pribúdajú v reálnom čase.

Ak sa na vašej trase objaví dlhšie zdržanie, Waze vás automaticky pošle po inej trase aj bez toho, aby ste sa museli vyznať vo všetkých uzávierkach. Ak sa však predsa len chcete oboznámiť s uzávierkami ešte predtým, než si sadnete za volant, Waze vám ich ukáže v živej mape aj na počítači.

IDS BK

Vedenie mesta ľuďom odporúča presadnúť z áut do MHD, v ktorej sa dokonca na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 môžu prepravovať zadarmo. Okrem toho však platí ešte jedna akcia, ktorá sa týka všetkých liniek MHD v zónach 100 a 101. Cestujúci si na tieto zóny môžu zakúpiť 168-hodinové cestovné lístky s 50 % zľavou cez aplikáciu IDS BK, ktorá je dostupná pre iOSAndroid.

Mapy Google

Aplikácia IDS BK síce obsahuje cestovné poriadky MHD, no ak ste prijali výzvu vedenia mesta a skutočne ste po rokoch presadli z auta do MHD, nájsť správnu linku, zastávku a prestupné miesto môže byť poriadne komplikované.

S tým vám však hravo pomôžu Mapy Google, do ktorých nemusíte písať názvy zastávok, ale rovno konkrétne adresy. Ako spôsob prepravy si stačí vybrať hromadnú dopravu a Mapy do navigácie automaticky zakomponujú tie najlepšie spoje, pričom vás dokonca dokážu navigovať aj medzi prestupnými zastávkami.

Dopravné kamery

Priamo na webstránke mesta môžete nájsť živý prenos z 15 kamier umiestnených na kľúčových dopravných tepnách mesta. Pred odchodom z domu tak môžete skontrolovať, či je križovatka na vašej trase prejazdná.

Informačná linka

Ak všetky aplikácie, mapy a dopravné kamery zlyhajú, vždy tu zostáva bezplatná informačná linka 0800 242 000, na ktorej sa v čase medzi 6. a 22. hodinou sa môžete informovať o dopravnej situácii, obmedzeniach a obchádzkových trasách.

Komentáre k článku