Ako sa nosia Samsung Galaxy Watch Active2?

Samsung prekvapivo predstavil Watch Active2 len pol roka po uvedení prvej generácie. Boli sme zvedaví, koľko rozdielov v nich nájdeme a tiež, či má význam prechádzať z pôvodných Watch Active.

Oproti prvej verzii prichádza novinka s dvoma veľkosťami, 40 a 44 mm, čo je určite správny krok. Menší model má 1,2“, väčší až 1,4“ displej. Nám do redakcie prišiel práve 44 mm a už na prvý pohľad vyzeral lepšie ako predchádzajúca generácia.

Druhu významnou novinkou je prítomnosť digitálnej lunety. Samsung totiž v snahe o čistý dizajn nepoužil v prvej generácii Watch Active svoju praktickú (fyzickú) otočnú lunetu. Teraz ju prináša aspoň v takejto forme s nádejou, že uspokoja používateľov. Ja som však počas niekoľkodňového používania hodiniek tomu neprišiel na chuť. Buď som nešikovný, alebo treba ešte popracovať na prívetivejšom rozhraní.

Pozrite siSamsung Galaxy Watch Active je nenápadný pracant

Po vzoru Apple aj Samsung vybavil tieto hodinky funkciou EKG a rovnako ako jeho konkurent, ešte ju nemá schválenú patričnými úradmi. Takže používatelia si budú musieť nejaký čas počkať, kým si skontrolujú svoje srdcia.

Ďalšou novinkou je prítomnosť reproduktoru. Majiteľ Galaxy Watch Active2 ich teda môže využiť napríklad na telefonovanie. Prítomnosť NFC sa mi javí zbytočná, Samsung totiž na Slovensku zatiaľ nepodporuje možnosť platenia cez Samsung Pay a spoločnosť údajne ani neplánuje jej spustenie v blízkej dobe.

Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Watch Active2
Veľkosť 39,5 x 39,5 x 10,5 mm, 25 g 40 x 40 x 10,9 mm (40 mm model) alebo 44 x 44 x 10,9 mm (44 mm model), 26 g hliník, 37 g nehrdzavejúca oceľ, (40 mm); alebo 30 g/42 g (44 mm)
Displej super AMOLED, 360 x 360 px, 1,1" 16 miliónov farieb super AMOLED, 360 x 360 px, 1,2" (40 mm) 1,4" (44 mm), full color, Always On Display, Corning Gorilla Glass DX+
Hardvér Exynos 9110 Dual core 1,15 GHz, 768 MB RAM, 4 GB vnútorná pamäť, Bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n 2,4 GHz, NFC, GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, barometer, snímač tepovej frekvencie, akcelerometer, gyroskop, snímač vonkajšieho jasu, kapacita batérie 230 mAh Exynos 9110 Dual core 1,15 GHz, 768 MB RAM (1,5 GB pri modeli s LTE), 4 GB vnútorná pamäť, Bluetooth 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC, A-GPS, GLONASS, Beidou, barometrický, snímač tepovej frekvencie, EKG, akcelerometer, gyroskop, snímač vonkajšieho jasu, LTE pomocou e-SIM, kapacita batérie 247 / 340 mAh
Softvér Tizen, kompatibilný s Android a iOS Tizen Based Wearable OS 4.0
Cena 249 € od 299 €

Ako sa mi nosili Active2?

Počas celej doby som mal z hodiniek výborný pocit. Príjemne ma prekvapila výdrž na jedno nabitie, ktorá sa vyšplhala na necelé tri dni. Podotýkam však, že som si na noc zapínal nočný režim a ako vieme, výdrž ovplyvňuje veľa faktorov.

Systém pracoval neskutočne plynulo, na veľkom displeji sa zmestilo množstvo informácií. Doteraz som nedržal v ruke hodinky s rýchlejšou odozvou.

Ako hudobného fanúšika ma na druhej strane sklamala len 4 GB pamäť, ktorá mi po nainštalovaní systému a potrebných aplikácii ponúkla zhruba 1,5 GB voľného miesta. Myslím, že ak by tam bolo 8 GB, Samsung by neskrachoval a so 16 GB by sa dotiahol na Apple Watch Series 4 a 5.

Pozrite siAko som prešiel na Apple Watch 4 zo Samsung Galaxy Gear S2

Ak máte Galaxy Watch Active prvej generácie, nevidím dôvod a zmysel toho, aby ste upgradovali na nový model. Ak však hľadáte krásne, spoľahlivé a praktické inteligentné hodinky, určite neurobíte chybu, ak siahnete po tomto modeli.

Komentáre k článku