AKO nakupovať efektívne s aplikáciami?

Pred niekoľkými mesiacmi by nikto z nás nepovedal, že nákupy v obchodoch budú v rúškach, v rukaviciach, s dvojmetrovým rozostupom a rozdelením nákupnej doby pre seniorov a tých ostatných. Bohužiaľ, je to tvrdá realita. Ako nakupovať efektívne, rýchlo s maximálnou elimináciou rizika nákazy?

V našej špeciálnej rubrike SHUTDOWN vám každý deň prinášame rôzne tipy, rady a odporúčania na trávenie času v (ne)dobrovoľnej domácej karanténe.

Zrejme vám nepovieme nič nové, ale opakovanie sa stáva matkou prevencie pred nákazou. Ak chcete stráviť v obchode minimum času, treba sa na nákup pripraviť doma. Časy, keď sa robili nákupné zoznamy ručne na papier sú dávno minulosťou, dnes je vhodnejšie (a pravdaže aj ekologickejšie) všetko si pripraviť v digitálnej forme.

ZDROJ | bruce mars

Ako na to?

Ako ideálna sa javí aplikácia Google Keep. Je praktická, spoľahlivá a zadarmo. Nainštalujete si ju na obe platformy (Android, iOS) a dá sa zdieľať. Ďalšou jej výhodou je, že si ju nainštalujete aj na smarthodinky.

ZDROJ | Google

Google Keep90%

Veľkosť:
82,6 MB
Platforma:
iOS 11 a novší, watchOS 2.0 a novší, Android 4.0 a novší
Cena:
0,00

Google Keep umožňuje písanie, upravovanie a zdieľanie poznámok, nákupných zoznamov, fotografií a hlasových pripomienok. Lepší prehľad získate pomocou štítkov a farebného rozlíšenia.

Ak vám Google Keep z nejakého dôvodu nevyhovuje, ďalšou dobrou radou je použiť natívnu aplikáciu na písanie poznámok. Ponúkajú ju všetky smartfóny. Samsung má Notes, ktorý je optimalizovaný pre stylus S Pen.

Pozrite siAko sa počas shutdownu naučiť písať všetkými desiatimi?

Používatelia s iPhonmi určite poznajú aplikáciu Poznámky. Na tvorbu nákupných zoznamov je výborná appka Pripomienky, ktorá si perfektne rozumie s Apple Watch.

ZDROJ | Nimbus Web

Ďalšou možnosťou je používanie aplikácií tretích strán. Pomerne dobre je hodnotená appka Smart Shopping List.

ZDROJ | Listonic

Smart Shopping List94%

Veľkosť:
122,4 MB
Platforma:
iOS 10 a novší, Android v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00

Aplikácia uľahčuje nakupovanie tak, že sa dá nákup rozdeliť do kategórií, dokonca sa ku každej položke dá pridať fotografia. Nechýba možnosť zdieľania.

Evernote bola kedysi mimoriadne obľúbená aplikácia, jej popularitu čiastočne znížili bezpečnostné problémy a spoplatnenie služby.

Evernote95%

Veľkosť:
96,4 MB
Platforma:
iOS 8.1 a vyšší, Android (líši sa od zariadenia), Windows 8 a vyšší
Cena:
0,00 €

Najobľúbenejší poznámkový blok pre všetky vaše zariadenia, ktorý umožňuje vytvárať nielen poznámky, ale aj pripomienky, zoznamy a iné veci, ktoré si chcete zapamätať.

Nimbus Note je ďalšou z množstva aplikácií, ktorá vás môže zaujať. Keďže je pre obe platformy, nič vám nebráni ju poriadne vyskúšať.

ZDROJ | Nimbus Web

Nimbus Note89%

Veľkosť:
88,9 MB
Platforma:
iOS 11 a novší, Android 5.0 a novší
Cena:
0,00

Šikovný nástroj na zapisovanie poznámok a ich triedenie. Môžete využiť rôzne formátovanie textu, pridávanie fotografií, videí či hlasových pripomienok. Aplikácia tiež umožňuje skenovanie dokumentov a vizitiek.

Vytváranie nákupných zoznamov má svoje pravidlá

Aby ste sa v zoznamoch rýchlo a efektívne orientovali, zapisujte si položky, ktoré sú vystavené pri sebe. Napríklad mlieko, jogurty, syry, maslo, majonéza. Nebudete toľko pobehovať pomedzi ľudí, ako keby ste mali poznačené: mlieko, 5 rožkov, 2 cibule, majonéza, toaleťák, 1 kg zemiakov, 3 jogurty.

Jednotlivé skupiny raďte za sebou tak, ako sú umiestnené v obchode. Ak je pri vchode ovocie a zelenina, za nimi cestoviny, potom pečivo, syrové a mäsové výrobky, mliečne výrobky, drogéria a nápoje; vytvorte nákupný zoznam podľa takejto následnosti.

Využívajte začiarkovacie políčka. Po nákupe si takto označenú položku ľahko vymažete (dokonca aj na smarthodinkách), opäť si urýchlite nakupovanie a sprehľadníte zoznam.

Pozrite siAko vyčistiť a vydezinfikovať mobil a inú elektroniku?

Smartfóny v súvislosti s nosením ochranných pomôcok prinášajú aj niekoľko komplikácií. Otlačky prstov nefungujú ak máte rukavice, detekcia tváre zase ak máte rúško. Obe nepríjemnosti ľahko vyriešia smarthodinky. Ak dokážu zobraziť nákupný zoznam, máte o starosť menej. No skutočnú výhru dosiahnete vtedy, ak hodinkami platíte. Vtedy pri nakupovaní naozaj nepotrebujete mať poruke nič iné.

Používate pri nákupoch poznámky v smart zariadeniach, spoliehate sa na vlastnú pamäť, alebo hádžete do vozíka všetko čo vidíte?

Komentáre k článku