Aj klimatizácia vie byť smart, tieto vychytávky môžete mať doma

Blíži sa leto, horúčavy, ale o ideálnu klímu u vás doma či v kancelárii sa obávať rozhodne nemusíte. Stačí si vybrať správnu klimatizáciu, s čím vám radi poradíme, spustili sme totiž nový seriál práve na túto tému. Vitajte a pozrite sa, čo moderné klimatizácie dnes už dokážu.

V prvej časti nášho seriálu sme vám ukázali, aké jednoduché je ovládať moderné klimatizácie prostredníctvom aplikácie či dokonca hlasom. Lenže tu smart funkcie klimatizácií nekončia, doba pokročila a klimatizácia na vašej stene sa postará o vaše pohodlie tak, že o tom ani nebudete vedieť. Áno, dnes moderné klimatizácie môžu fungovať v tichej prevádzke tak, že šum lístia pôsobí hlučnejšie ako klimatizácia. Klíma vás jednoducho nebude rušiť.

Dobrým príkladom modernej a tichej klímy sú klimatizácie značky Samsung s technológiou Wind-Free. Klimatizácia vás zaujme už na prvý pohľad moderným dizajnom. Pri bližšom pohľade zistíte, že má na tele mikrootvory, tisícky mikrootvorov! Celkovo totiž predný panel ukrýva až 23 000 mikrootorov, ktoré zabezpečia vďaka technológii Wind-Free príjemnú osviežujúcu atmosféru bez pocitu chladného prievanu v miestnosti.

Chladný vzduch totiž v tomto prípade neprechádza priamo lamelami, ale sa jemne a rovnomerne šíri práve cez tisícky mikrootvorov v prednom paneli klimatizácie. Samotné zariadenie pritom automaticky reguluje teplotu a rýchlosť ventilátora, takže vám nebude príliš horúco ani zima. Smart technológia pre prúdenie vzduchu Wind-Free dokonca umožnila vytvoriť užšie telo klimatizácie a to aj napriek tomu, že ventilátor vo vnútri je o 15% väčší.

Klimatizácie Samsung navyše vďaka funkcii Fast Cool dokážu v priebehu pár minút vychladiť miestnosť aj v tom najhorúcejšom lete. Vďaka posuvným lamelám hore/dole a vľavo/vpravo sa chladný vzduch dostáva do každého rohu miestnosti bez ohľadu na to, kde je klimatizačná jednotka inštalovaná. To musíte jednoducho zažiť.

Smart funkcia Good’sleep vám zase umožní vytvoriť ideálnu klímu pre hlboký a dobrý nočný spánok. Klimatizácia totiž sama dokáže nastaviť teplotu, rýchlosť ventilátora a smer prietoku vzduchu tak, aby vás nerušilo prúdenie chladného vzduchu alebo zvuk ventilátora. Zároveň tak šetríte energiu, keď spíte.

Absolútnou technologickou vychytávkou je technológia AI Auto Comfort, ktorá analyzuje podmienky vo vašej miestnosti, ale i to ako klimatizáciu používate, a potom automaticky upravuje teplotu. Klimatizácia teda dokáže automaticky nastaviť vhodný režim na základe naučených informácií o vašom spôsobe jej používania a vonkajších podmienok.

V ponuke klimatizácií od ZSE, však nájdete aj špičkové modely klimatizácií Daikin. Taktiež si môžete užívať odpočinok bez prievanu. Vzduch je totiž v režime pohodlného prúdenia vyfukovaný nahor a v spolupráci so snímačom pohybu môže byť nasmerovaný do oblasti, kde nebude zistený pohyb osôb. Jednoduchá smart klimatizácie Daikin dosiahnu pohodlné prúdenie bez priameho kontaktu s osobami v miestnosti, ktorú chladíte.

Samozrejme ak prídete náhle domov a nestihli ste si klímu nastaviť napríklad cez smartfón, vďaka funkcii 3D rýchleho prúdenia vzduchu dokážete vychladiť miestnosť už za pár minút. V tomto režime sa klapky a smerovacie mriežky pohybujú hore/dole, ale aj vľavo/vpravo. Chladný vzduch sa tak dostáva do každého rohu miestnosti bez ohľadu na to, kde je klimatizačná jednotka inštalovaná.

Aj v prípade klimatizácií Daikin si užijete príjemný spánok. V režime nočného nastavenia klimatizácia dokáže automaticky upraviť nastavenie teploty s cieľom zabrániť nadmernému chladeniu. Vytvoríte si tak ideálnu klímu pre príjemný nočný spánok. Navyše poteší aj antibakteriálny filter s čiastočkami striebra. Tento unikátny Ag-iónový filter na odstraňovanie alergénov a čistenie vzduchu zachytáva 99 % takých alergénov ako sú peľ a prachové roztoče.

Ako sme už spomenuli, klimatizácia Daikin využíva aj snímače na zistenie prítomnosti osôb v miestnosti a automaticky vie nastaviť smer prúdenia vzduchu mimo nich. Výhodou smart detekcie osôb je, že ak nie sú zistené v miestnosti žiadne osoby, jednotka sa automaticky prepne do režimu úspory energie.

A dobrá správa na záver, inteligentné klimatizácie viete získať už od jedného eura denne. Stačí si vybrať z ponuky ZSE Klima, kde nájdete klimatizácie na splátky vďaka programu ZSE Klima Bezstarosti, a to s minimálnou akontáciou a poplatkom už od 31 eur/mesačne (v prepočte 1 €/deň) na 6 rokov. A najlepšie na tom je, že energiu, ktorú klíma spotrebuje už navyše neplatíte, je totiž v cene. Navyše si teraz môžete vybrať bez príplatku aj jeden z 21 dizajnov vašej klimatizácie.

Viac o klimatizáciách od ZSE nájdete na stránkach predajcu, ale rozhodne nezmeškajte aj ďalšiu časť nášho seriálu o týždeň, kde vám ukážeme ako si správne vybrať klimatizáciu.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom ZSE.

Komentáre k článku