AI dokáže odhaliť politikov, ktorí miesto počúvania pozerajú do smartfónu

ZDROJ | Dries Depoorter

Smartfóny nerozptyľujú pozornosť len detí, ale aj poslancov v parlamente. Práve na tento účel vznikol zaujímavý nástroj umelej inteligencie, ktorý dokáže túto nepozornosť odhaliť.

Za nástrojom je digitálny umelec Dries Depoorter, ktorý sa rozhodol zamerať na politikov, ktorí viac sledujú svoj smartfón ako počúvajú dôležité rokovania v parlamente.

Nástroj dostal pomenovanie The Flemish Scroller podľa Jana Jambona, poslanca belgickej snemovne reprezentantov, ktorý vyvolal vlnu pobúrenia, keď ho kamera zachytila ako hrá Angry Birds počas politickej rozpravy.

Nástroj sleduje politikov cez live stream a pomocou rozpoznávania tváre vie vypočítať, ktorý z nich sa práve pozerá do obrazovky smartfónu.

Pozrite siPoslanci prekvapili a zrušili roaming v celej Európskej únii!

V prípade, že je politik zachytený, že pozerá do smartfónu, nástroj automaticky odošle správu politikovi na Twitter a Instagram s tým, že vo verejnom statuse politika pomenuje a tým ho zahanbí.

Nástroj vie navyše vypočítať presný čas, ktorý politici strávili pozeraním do obrazoviek namiesto počúvania. Keďže ide o umelú inteligenciu, nástroj sa vie učiť z nahratých streamoch a neustále zlepšovať výsledky analýzy. Podobný nástroj by našiel uplatnenie asi v každom parlamente.

ZdrojFlemish Scroller,Famous Campaings

Komentáre k článku