Adobe Premiere Rush – program na úpravu videí stvorený pre YouTuberov

ZDROJ | Adobe

Spoločnosť Adobe predstavila nový program do svojho portfólia. Adobe Premiere Rush je zameraný na úpravu a zdieľanie videí a bude sa hodiť všetkým YouTuberom.

Výhodou je, že nový program bude dostupný pre všetky platformy. Okrem počítača sa dá stiahnuť na smartfón či tablet. Plusom takejto podpory je, že môžete projekt začať na počítači, pokračovať v práci na ňom na tablete a zdieľať ho môžete cez telefón. Momentálne je Adobe Premiere Rush dostupný pre Windows PC a systémy Apple. Spoločnosť Adobe chystá v priebehu roku 2019 aj podporu pre Android zariadenia.

https://www.youtube.com/watch?v=HcmHef3RvGE

Pozrite siModifikované fotky bude pomáhať odhaľovať technológia od Adobe

Adobe Premiere Rush integruje viacero užitočných funkcií vrátane úpravy obrazu, zvuku či grafických efektov vrátane spomalenia a zrýchlenia času. Nechýba integrácia sociálnych sietí a príjemné používateľské prostredie, ktoré poznáme z programu Adobe Premiere.

Práve Adobe Premiere je obľúbeným programom medzi tvorcami z YouTubovej scény. Adobe Premiere Rush v sebe kombinuje jednoduchšie nástroje, prednastavené návrhy a tiež funkcie z programov Adobe After Effects a Audition.

Hlavným bodom je zjednodušenie zdieľania videí. Adobe Rush dokáže optimalizovať obsah pre konkrétnu sociálnu sieť alebo platformu vrátane YouTubu, Facebooku, Instagramu a Behance.

ZDROJ | Adobe

Pozrite siChcete sa naučiť pracovať s Adobe Lightroom Classic? Máme pre vás tip

Čo sa týka ceny, produkty Adobe fungujú na modeli predplatného a výnimkou nie je ani Adobe Rush. K dispozícii je program mesačného predplatného za cenu 9,99 dolárov pre jednotlivcov, 19,99 pre tímy a 29,99 pre spoločnosti. Za túto cenu dostanete okrem produktu aj Cloudové úložisko so 100 GB.

Ak si chcete nový program vyskúšať, môžete si stiahnuť verziu Premiere Rush Starter Plan, ktorá je dostupná zdarma a ktorá umožňuje vytvoriť neobmedzené množstvo projektov, no exportovať môžete iba tri.

ZdrojAdobe

Komentáre k článku