Adobe využije umelú inteligenciu vo Photoshope aj na rýchly výber objektov

ZDROJ | Adobe

Zmenu pozadia na fotografiách (hlavne ľudí) aj vďaka Photoshopu pozná asi každý. Adobe, tvorca populárneho Photoshopu, chce tento vcelku komplikovaný proces výrazne zjednodušiť – pomocou umelej inteligencie.

ZDROJ | Adobe

Novú funkciu s názvom Select Subject (Výber objektu), ktorú priamo podporuje umelá inteligencia základu Sensei, predstavila vo videu Adobe Meredith Payne Stotzner, produktová manažérka Photoshopu. Kým v súčasnosti je výber objektu, ktorý chcete vyrezať doslova nočnou morou, v budúcom update Photoshopu pribudne tlačidlo, ktoré skráti čas na minimum.

ZDROJ | Adobe

O výber sa totiž postará automatika, presnejšie strojové učenie. Výber má trvať iba niekoľko sekúnd a fungovať bude na akúkoľvek scénu, dokonca aj tie s komplikovaným pozadím. Všetko ale nie je dokonalé, čo dobre vidieť aj na labách psov. Zatiaľ však ide iba o ukážku budúcej funkcie.

https://www.youtube.com/watch?v=x-9qYLr15tU

Keďže aj umelá inteligencia so strojovým učením môže mať problémy s veľmi jemnými detailami výberovej časti. Preto nebudú chýbať ani klasické nástroje pre doladenie výberu. Na druhej strane, vďaka strojovému učeniu sa bude zlepšovať aj samotná funkcia. A keďže Photoshop používajú milióny ľudí na celom svete, Sensei bude mať dostatok priestoru na zlepšovanie funkcie.

ZDROJ | Adobe

Pozitívne je i to, že fotografi nebudú musieť priplácať za plug-iny tretích strán, ktoré vedia túto činnosť zautomatizovať. Select Subjet bude priamo súčasťou Photoshopu.

ZDROJ | Adobe
ZDROJ | Adobe

Select Subject bude súčasťou budúceho balíka, ktorý je postavený na technológii Sensei. Do nej Adobe vkladá veľké nádeje práve vďaka podpore zo strany umelej inteligencie.

ZdrojYouTube

Komentáre k článku