Acer Swift 7 – (zatiaľ) najtenší notebook na svete

Spoločnosť Acer na tohtoročnej IFA 2016 predstavila rad notebookov Swift. Navyššia verzia s názvom Swift 7 bude okrem iného vynikať hrúbkou pod jeden centimeter.

https://www.youtube.com/watch?v=eDnCTUABK5A

Acer Swift 7 si tak berie na nejakú tú chvíľu trofej za najtenší notebook vôbec. S hrúbkou 9,98 milimetra a unibody hliníkovým telom prekonáva MacBook od Apple, ako aj HP Spectre. Na rozdiel od konkurencie však nevynechal podstatné porty, a tak aj tu nájdeme dva USB-C porty a 3,5 mm jack.

Acer-Swift-7-3
ZDROJ | Acer

Laptop už klasicky bude bežať na operačnom systéme Windows 10. Systému má k plynulému chodu dopomáhať Intel Core i5 procesor siedmej generácie. Sekundovať mu bude 8 GB pamäte RAM či 256 GB SSD. Vďaka novej generácii procesorov Intel Kaby Lake bude notebook disponovať pasívnym chladením.

Pozrite siNový rad notebookov Acer Swift zahŕňa aj série Swift 1, Swift 3 a Swift 5

Displej bude pozostávať z FullHD IPS panelu. Ten bude 13,3 palcový a chrániť ho má ochranné sklo Gorila Glass. Ľudí, ktorí využívajú notebook na konferencie poteší aj HD webkamera s podporou HDR.

Acer Swift 7 live 9

Zaujímavosťou je aj touchpad, ktorý je údajne jeden z najširších, aké sa v dnešných notebookoch s Windowsom nachádzajú. Dočkáme sa konečne dobehnutia konkurenčného Apple?

Acer Swift 7 live 3

 

Ďalšia novinka, ktorá bola na predstavení skloňovaná je Dolby Audio, ktoré má zaistiť silný a priestorový zvuk. Batéria má proklamovanú výdrž až 9 hodín.

Acer Swift 7 live 2

S hmotnosťou 1,1 kilogramu tak zapadá do skupiny ultrabookov.

Acer Swift 7 live 5

Acer Swift 7 má byť dostupný v októbri, a to za cenu od 1 299 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojAcer

Komentáre k článku