ASUS ukázal top produkty naprieč svojim portfóliom

ZDROJ | ASUS

Notice: Undefined index: source_name in /home/clients/tech-01/techbox.sk/sub/test/wp-content/themes/techbox/inc/extras.php on line 306

Počas týždňa sme mali možnosť zúčastniť sa netradičnej tlačovej konferencie spoločnosti ASUS s názvom ASUSgnito, kde sme si vyskúšali aj posledné novinky výrobcu uvedené na náš trh.

RECENZIAASUS ZenPad 10 (Z300CNL) – dostupný tablet s LTE

Okrem notebookov nechýbali tablety a smartfóny, pričom v podstate celé portfólio spája filozovia Zenu s ikonickým dizajnom, podľa ktorého sú ASUS produkty nezameniteľné.

RECENZIAASUS ROG G752 – herné delo za cenu jazdeného auta

A aj sme si zaspomínali, práve pri hre inšpirovanej reláciou Inkognito, napríklad na taký ASUS Padfone. Pamätáte? Tento koncept spojenia tabletu a smartfónu bol na svoju dobu revolučný, škoda, že skončil len dvoma generáciami.

ASUSgnito_2

Medzi to najlepšie, čo dnes ASUS ponúka v portfóliu notebookov patrí model ASUS ZenBook UX305. Okrem známeho dizajnu zaujme najmä hmotnosťou 1,2 kg a hrúbkou 1,23 cm. V najvýkonnejšej verzii si môžete dopriať procesory Intel Core i7, 8 GB pamäť RAM a SSD úložisko do 512 GB. Pritom sa budete pozerať na 13-palcový displej s rozlíšením 3200 x 1800 bodov, na ktorom beží Windows 10. Výdrž sa pohybuje na úrovni 12 hodín.

ASUSgnito_6

Pre hráčov si ASUS pripravil najnovšiu generáciu herného notebooku ASUS ROG G752. Zaujme vyhotovením v titánovo sivej farbe s oranžovo-červenými motívmi a dopriať si môžete procesor Intel Skylake Core i7 6. generácie, neuveriteľných 64 GB RAM DDR4 či najnovšiu grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX. Notebook prekvapuje aj účinnejším systémom chladenia Mobile 3D Vapor Chamber a podsvietenou hernou klávesnicou s funkciou Anti-ghosting umožňujúcou súčasné stlačenie až 30 kláves pre presné zadávanie príkazov a ovládanie v hrách. Pozrite si ho na fotografie (vľavo) po boku staršieho modelu ASUS ROG G751.

ASUSgnito_7

Tablety už taktiež nájdete pod označením Zen. V portfóliu síce nechýba Window 10 tablet ASUS Transformer Book Chi, ale rozhodne zaujímavým modelom je novinka ASUS ZenPad 10, ktorý sme pre vás už testovali. Najmä poteší kvalitný 5.1-kanálový priestorový zvuk a dokovacia stanica s klávesnicou. Unikátom je však model ASUS ZenPad S 8.0 (Z580CA), ktorého 8-palcový displej ponúkne rozlíšenie až 2048 x 1536 bodov a dokonca má až 4 GB pamäť RAM.

ASUSgnito_4

Zaujímavým modelom je určite aj ASUS Zenpad 8.0 (Z380C), ktorý vyniká výmennými zadnými krytmi. Áno, na tomto tablete si skutočne môžete vymieňať zadné kryty. Recenziu novinky za príjemnú cenu 169 € prinášame práve v aktuálnom vydaní časopisu TECHBOX 11-12/2015.

ASUS ZenPad 8.0 TB_17

ASUS však má čo povedať aj do smartfónov. Prekvapením v úvode roka 2015 bolo predstavenie modelu ZenFone 2, ktorý ako prvý na svete priniesol 4 GB pamäť RAM. Stále patrí k najlepším smartfónom na trhu, pritom jeho cena je polovičná oproti porovnateľne vybaveným smartfónom konkurencie. Lákadlom vianočného obdobia však budú skôr smartfóny ASUS ZenFone Selfie či ZenFone 2 Laser. Model Selfie sa chváli, ako už názov napovedá, predným fotoaparátom PixelMaster s rozlíšením 13 Mpx a svetelnosťou f2,2. Pri skupinových fotografiách poteší aj 88° uhol záberu a určite i laserový autofokus. Pozitívom je aj osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 s grafikou Adreno 405.

ASUS-ZenFone-Selfie
ASUS Zenfone Selfie

Komentáre k článku