4. generácia SEAT Leon prichádza aj ako plug-in hybrid

Najúspešnejší model automobilky SEAT s novou generáciou v mnohých smeroch prekonal očakávania. Leon premiérovo prichádza aj plug-in hybrid.

V Martorelli pri navrhovaní štvrtej generácie Leonu zrejme nebola úplne uvoľnená atmosféra. Tento model je najpopulárnejším španielskej automobilky. Od prvej generácie, ktorá vyšla v roku 1999, sa predalo viac ako dva milióny kusov, pritom z tretej generácie viac ako milión. Štvrtá generácia SEAT Leon preto musela byť bomba!

A zdá sa, že aj je. Za dizajn automobilu strednej triedy by ste sa nemusel hanbiť, ani keby ste ho postavili vedľa prémiovky. Predná maska je viac kolmá, znížila sa a roztiahla do strán. Svetlomety sú viac zapustené, riešenie trochu pripomína privreté oči. Zadné svetlá sú spojené svietiacou lištou, čo je dnes stále viac trendy. Dizajn celkovo kombinuje eleganciu a športový šmrnc.

ZDROJ | SEAT

Novinka je postavená na modernizovanej platforme MQB Evo. Rázvor sa zväčšil na 2 686 milimetrov, má o 50 milimetrov viac v porovnaní s predošlou generáciou. V ponuke bude 5-dverový hatchback a kombi Sportstourer. Podľa karosérie je dĺžka 4 368, resp 4 642 milimetrov. Možno trochu prekvapivo sa Leon zúžil o 16 milimetrov na 1 800 milimetrov, výška novinky je 1 448 milimetrov. Kufor má objem 380 litrov, v prípade kombi naložíte 617 litrov.

ZDROJ | SEAT

SEAT nový Leon ponúkne v štyroch verziách a to Reference, Style, Xcellence a FR. Xcellence hraje na elegantnú nôtu chrómovými obrysmi okien alebo 3D diamantovým vzorom masky. FR tradične ťahá do športového vzhľadu, v tomto prípade 17-palcovými diskami, zníženým podvozkom a zaujímavými náraznikmi.

Milým prekvapením je technologický pokrok SEAT Leon. Štandardom je bezkľúčové odomykanie a štartovanie. Vodič má k dispozícií 10,25-palcový Digital Cockpit, infotainment si môžete prezerať na 8,25- alebo 10-palcovom displeji. Pri vyšších verziách bude k dispozícii 3D navigácia s učenlivým hlasovým ovládaním. Inteligenciu automobilu pridáva Full Link s Apple CarPlay a Android Autom. Connectivity box ponúka bezdotykové nabíjanie, použitá je zabudovaná SIM karta a nechýba možnosť tiesňového volania eCall.

ZDROJ | SEAT

Nový SEAT Leon dokážete ovládať tiež aplikáciou Seat Connect App. Okrem praktických informácií o aute ponúkne možnosť lokalizovať automobil, odomknúť ho a zamknúť. Prediktívny tempomat upravuje rýchlosť aj podľa navigačných dát, systém Travell Assist asistuje v jazdnom pruhu, ale aj pri predbiehaní do rýchlosti 210 km/h. Istotne poteší sledovanie mŕtveho uhla, či výstraha pri vystupovaní, ak sa zo zadu blíži iný automobil.

ZDROJ | SEAT

Premiérovou ponukou SEAT Leon je eHybrid, teda plug-in hybrid 1,4 mHEV. Pod kapotou budú bratsky usadený 4-valec 1,4 TSI s 75 kW elektromotorom s 13 kWh batériou. V takejto motorizácii bude k dispozícii 6-stupňová DSG prevodovka. Súčet výkonu oboch motorov je 150 kW. Podľa automobilky by mala batéria stačiť na 50 kilometrov jazdy, po vybití sa automaticky prepne na spaľovací motor.

ZDROJ | SEAT

 

Elektrická jazda tu hraje prvé husle, teda nemá ísť úplne o klasický hybrid. Na elektrinu budete jazdiť výrazne viac. Batéria sa nabíja počas jazdy na benzín rekuperáciou, tiež po pripojení do bežne elektrickej siete u vás doma. Takéto nabíjanie má trvať 6 hodín, cez Wallbox nabijete batériu za 3 hodiny. Nový SEAT Leon bude v predaji počas druhého štvrťroku 2020.

ZdrojSEAT 1,SEAT 2

Komentáre k článku