3 dôvody, prečo sa oplatí prejsť na O2 eKasu

Podnikatelia, ktorí za tovar alebo služby účtujú v hotovosti, sú podľa aktuálne platnej legislatívy povinní používať registračnú pokladňu. Lenže od 1. apríla 2019 vstúpila do platnosti nová legislatívna úprava. Aká?

Od tohto dátumu musia všetci takýto podnikatelia prejsť na online pripojenie do systému finančnej správy formou eKasy. Ak sa vás to týka, nemusíte panikáriť. O2 má pre vás pripravené vlastné riešenie, ktoré je nie len praktické, ale aj výhodné. Pozrite sa na 3 dôvody, prečo sa vám O2 eKasa oplatí.

ZDROJ | O2

1. Zákonná povinnosť

Prvý dôvod je samozrejmý a vychádza z toho, že od 1. 4. 2019 majú podnikatelia účtujúci si za tovar alebo služby platbou v hotovosti povinnosť pripojiť sa do systému finančnej správy formou eKasy. Aby sme však boli presní, dátum 1. apríl 2019 platí pre všetkých nových podnikateľov, ktorí od tohto dňa otvoria svoje prevádzky.

Tí, ktorí už používajú registračné pokladne, majú trojmesačné prechodné obdobie, pretože najneskôr od 1. 7. 2019 musia byť povinne do eKasy pripojení už všetci podnikatelia. Toto prechodné obdobie vám poslúži na to, aby ste si svoje súčasné zariadenia aktualizovali, a to či už hardvérovo alebo softvérovo. Alebo aby ste prešli na nové riešenie eKasy.

https://www.youtube.com/watch?v=nR7LaUhEsV4

2. O2 ponúka komplexné riešenie

V prípade doterajších registračných pokladníc, najmä ak mesačne, či dokonca ročne, vystavujete len zopár pokladničných dokladov vám stačilo, ak ste si od autorizovaného predajcu zakúpili akúkoľvek jednoduchú a čo najlacnejšiu pokladňu.

Museli ste robiť denné uzávierky, viesť knihu pokladnice a vykonávať ďalšie legislatívne povinnosti. Avšak s nutnosťou pripojenia do systému finančnej správy formou eKasy vyvstáva otázka, akým spôsobom naplniť novú literu zákona so starším zariadením.

O2 vám ponúka vlastné riešenie elektronickej registračnej pokladne O2 eKasa. Jeho prioritnou výhodou je, že ide o komplexné riešenie, overené v ostrej prevádzke v Českej republike a v Chorvátsku. Čo to znamená?

O2 eKasa zahŕňa nie len hardvér (pokladňa, POS terminál, tlačiareň), ale aj softvér, technickú podporu a, samozrejme, automatické pripojenie do dátovej siete. Na výber sú dva typy zariadení. Pozrime sa na ne detailne.

3. Cenovo výhodné riešenie i dáta

Prvým z riešení je stolová O2 eKasa, ktorej základná jednotka má 10.1” displej. K nej je možné pripojiť tlačiareň pokladničných dokladov a POS terminál pre bezhotovostné platby platobnými kartami. Toto riešenie O2 eKasy je vhodné pre väčšie prevádzky, akými sú napríklad maloobchodné predajne, stravovacie zariadenia a podobne.

Druhé, kompaktné all-in-one riešenie O2 eKasa Kompakt, je vybavené 7” displejom a priamo v sebe má zabudovanú tlačiareň a čítačku platobných kariet. Preto je O2 eKasa Kompakt výhodná a praktická na používanie pre malé prevádzky, alebo predajcov v teréne, ako sú napríklad stánkári alebo jarmočníci.

Poplatok za O2 eKasu je nastavený veľmi priaznivo, a to bez ohľadu na to, ktoré z dvojice riešení si vyberiete. Za každé z nich mesačne zaplatíte celkovo 25 €. Táto suma sa skladá z dvoch častí. Splátka za zariadenie je vo výške 5 €/mes.

Za samotnú službu eKasy zaplatíte mesačne 20 €. Treba si však uvedomiť, čo všetko tento poplatok obsahuje. Je v ňom totiž zahrnutá licencia za softvér, chránené úložisko dát, aktualizácie podľa vašich potrieb a potrieb legislatívy, technická podpora a servis a to najdôležitejšie, pripojenie zariadenia do dátovej siete. Pritom však samotné dáta, potrebné na komunikáciu s finančnou správou, O2 poskytuje zadarmo a navyše ich nespoplatňuje.

Taktiež nezabudnime pripomenúť, že cena zariadenia pri platbe v hotovosti je 216 €. Dobrou správou ale je, že túto cenu si môžete znížiť o bonus na zariadenie vo výške 96 € pri dvojročnom využívaní eKasy.

Rôzne legislatívne úpravy sú pre podnikateľov, obzvlášť tých menších, odjakživa strašiakom. V prípade povinného prechodu na eKasu však tomu tak nemusí byť. Ako vidíte, O2 eKasa je skutočne komplexným a pritom cenovo výhodným riešením pre každého podnikateľa.

Na príprave článku sme spolupracovali s operátorom O2.

ZdrojO2 eKasa

Komentáre k článku