3 appky, ktoré zmenia iPhone na palubnú kameru

Cesty sú stále viac a viac preplnené autami a tým pádom sa stávajú aj nebezpečnejšími. Preto sa takej obľube tešia palubné kamery, ktoré zaznamenávajú dianie pred vašim autom. Čo však ak chcete na tento účel využiť svoj iPhone? My vám povieme ako na to.

iPhone Dashcam

POZRITE SI: 3 aplikácie, s ktorými si zaujímavý článok môžete prečítať aj neskôr

4 čítačky elektronických kníh pre váš iPhone a iPad, ktoré nahradia iBooks

S týmito tromi prehliadačmi zabudnete na Safari vo vašom iPhone

Základnými predpokladmi na to, aby ste mohli svoj iPhone využiť ako palubnú kameru je jeho umiestnenie v aute. Akákoľvek aplikácia vám totiž bude zbytočná, ak vďaka nevhodnému umiestneniu telefónu, nebude fotoaparát na cestu vidieť a tým nebude schopný vytvárať záznam.

Ak ste teda vyriešili problém s umiestnením iPhonu vo vašom aute, môžete sa smelo pustiť do testovania aplikácií, ktoré sme pre vás pripravili. Všetky totiž majú jednu základnú úlohu, v momente keď to budete potrebovať, zaznamenať, čo sa pred autom dialo.

 

Car Camera DVR

Jednou z najlepších aplikácií pre tento účel je určite aplikácia Car Camera DVR, ktorá síce môže odradiť svojou cenou 3,99 €, ale pre vyskúšanie toho, či vám bude táto aplikácia vyhovovať môžete využiť Lite verziu, ktorá je dostupná zadarmo. Aplikácia ponúka možnosť nahrávania videa v rôznych rozlíšeniach, pričom maximálne to môže byť Full HD (30 fps). Nechýba ani nahrávanie audia.

iPhone Dashcam

iPhone Dashcam

Samozrejme môžete pomocou aplikácie priamo do nahrávaného videa vkladať údaje, ako je napríklad vaša aktuálna rýchlosť, smer, GPS súradnice, či aktuálny dátum a čas. Ak sa bojíte, že vám nahrané videá budú zaberať veľa pamäte, nemusíte sa. Aplikácia totiž automaticky premazáva staré videá, pričom časový úsek si môžete nastaviť vy (od 2 min. do 30 min.). V prípade platenej verzie získate navyše aj možnosť exportovania videí do galérie iPhonu. Jediným nedostatkom aplikácie je chýbajúca optimalizácia pre iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

STIAHNITE SI aplikáciu Car Camera DVR v App Store

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 10,8 MB

Kompatibilita: Apple iOS 6.0 a vyšší

Cena: 3,99 €

 

CamOnRoad

Ďalšou vydarenou aplikáciou, ktorá umožní využiť váš iPhone ako palubnú kameru je aplikácia CamOnRoad. Tá ponúka všetky základné funkcie, ktoré by ste od podobnej aplikácie čakali. Môžete si teda nastaviť kvalitu videa (maximálne 720p), nastaviť si zaostrenie a samozrejme aj časovú slučku, ktorú chcete používať (5 min., 10 min., 15 min.). Vaše trasy si môžete nechať zobraziť pomocou mapy, alebo jednoducho chrániť videá pred náhodným zmazaním.

iPhone Dashcam iPhone Dashcam

CamOnRoad je úplne zadarmo a navyše po registrácii získate 2 GB cloudového úložiska, ktoré môžete využiť práve na ukladanie videí z vašich ciest. Nevýhodou aplikácie je občas slabý preklad, ako aj nemožnosť doplniť do videa súradnice. Vo výslednom videu tak vidíte len aktuálny dátum, čas a vašu rýchlosť. Ak však hľadáte riešenie, ktoré je dostupné zadarmo, určite túto aplikáciu nevynechajte.

STIAHNITE SI aplikáciu CamOnRoad v App Store

Hodnotenie: 7/10

Veľkosť: 18,4 MB

Kompatibilita: Apple iOS 7.0 a vyšší

Cena: 0,00 €

Sygic Dashcam

Ak používate slovenskú navigáciu Sygic, alebo plánujete jej zakúpenie určite vás poteší, že priamou súčasťou aplikácie je aj doplnok Dashcam, ktorý premení vás iPhone na palubnú kameru. Cena doplnku je síce pomerne vysoká, ale keďže zabijete hneď dve muchy jednou ranou, určite stojí za vyskúšanie.

iPhone Dashcam iPhone Dashcam

Doplnok je pomerne jednoduchý, ale svoju úlohu plní tak, ako by ste od neho očakávali. Ak si nastavíte automatické spustenie doplnku po spustení navigácie, bude v pozadí vždy nahrávať posledných 5 minút vašej cesty. Prípadne môžete nastaviť automatické zapnutie doplnku v prípade prudkého brzdenia, to však už môže byť neskoro. Video môžete samozrejme manuálne uložiť do galérie vášho iPhonu.

STIAHNITE SI aplikáciu Sygic v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 86,0 MB

Kompatibilita: Apple iOS 7.0 a vyšší

Cena: 0,00 € (9,99 € doplnok Dashcam + licencia na navigáciu)

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku