FES Watch U – poriadne drahé, no dizajnové smart hodinky

ZDROJ | Sony First Flight

Sony znova mieri na trh s inteligentnými hodinkami. Tentokrát však pôjde o použitie technológie e-ink displeja, a to nielen v samotnom displeji.

https://www.youtube.com/watch?v=zSwG3DagSis

Spoločnosť Fashion Entertainment, dcérska spoločnosť Sony, prichádza už s druhými hodinkami s e-ink displejom.

Na crowdfundingovej stránke, ktorá tiež patrí Sony sa objavili hodinky s názvom FES Watch U. Prinášajú krajší dizajn vďaka oceľovému telu a na najdrahšej verzii dokonca bude inštalované aj zafírové sklíčko. Hodinky majú byť taktiež vodotesné.

FES Watch U 3
ZDROJ | Sony First Flight

Výrobca sa veľmi nezameriava na funkcie, ale hlavne na dizajn. Ten je aj vďaka ramienku, ktoré je tiež tvorené z elektronického papiera výnimočný. Je tak možné zmeniť jedným tlačidlom dizajn celého doplnku. Motívov je zatiaľ dostupných 24, postupne by mali pribúdať ďalšie, ktoré bude možné meniť cez aplikáciu. Tá však bude dostupná len pre iOS.

FES Watch U 2
ZDROJ | Sony First Flight

Podľa spôsobu, akým sú hodinky prezentované je otázne či budú FES Watch U slúžiť skôr ako výstredný doplnok, než ako plnohodnotné smart hodinky.

Cena je nastavená až priveľmi vysoko a v závislosti od verzie sa bude líšiť od 438 do 587 dolárov. Ak bude stanovená  čiastka dovŕšená, začnú sa predávať v apríli budúceho roka.

Po vzore minulého modelu ale nie je isté či sa ich dočkáme aj my. Predchodca totiž zostal len na domácom, japonskom trhu.

 

ZdrojFirst Flight Sony,Slashgear

Komentáre k článku