Opera odteraz ponúka neobmedzené VPN zadarmo

ZDROJ | Opera

Na výber už dávno nie je len prehliadač od výrobcov. V obchodoch s aplikáciami sú stále nové tituly, ktoré sa snažia byť tými, ktoré bude používateľ používať najradšej. Opera sa po novom snaží zaujať službou VPN, ktorá má byť úplne zadarmo.

https://www.youtube.com/watch?v=OgOsu2PipmE

VPN alebo virtuálna privátna sieť je v tomto prípade určená hlavne pre tých, ktorí majú radi anonymitu počas prehliadania, a to aj z dôvodu skrytia ich IP adresy. Vďaka sieti sa totiž vedia „premiestniť“ do iného štátu. Ďalšou alternatívou môže byť prístup k obsahu či stránkam, ktoré na Slovensku nie sú dostupné.

Opera je vraj prvým veľkým prehliadačom, ktorá túto vlastnosť implementovala. Zároveň sa jedná o druhý veľký krok po tom, čo niekoľko mesiacov dozadu predstavila svoj vlastný AdBlocker.

Pozrite siMicrosoft, Google a Amazon si platia za to, aby ich Adblock Plus neblokoval!

Krajiny, ktoré používateľ bude môcť použiť sú Spojené štáty americké, Kanada, Nemecko, Singapur a Holandsko.

Služba je taktiež dostupná aj pre počítače

Zaujímavosťou je, že spoločnosť, pomocou ktorej Opera službu VPN ponúka, má svoju vlastnú aplikáciu na Google Play. SurfEasy, ktorá pod Operu patrí si v nej potom účtuje poplatok po prekročení 500 MB dát za mesiac, zatiaľ čo podľa slov Opery má byť VPN v ich aplikácii absolútne zadarmo.

Opera VPN 2
ZDROJ | Opera

Ako to však už býva, veci nie sú nikdy zadarmo. Opera má údajne používať tieto anonymné dáta a následne ich predávať tretím stranám. Na rozdiel od platenej SurfEasy aplikácie, ktorá dáta používateľov nikam ďalej neposiela sa tak naozaj nedá tvrdiť o službe úplne zadarmo.

Stále však pôjde aj o snahu zväčšiť pôsobenie prehliadača na trhu, nakoľko zastáva až poslednú priečku práve veľkej päťky.

Podľa samotnej Opery si už aplikáciu na iOS stiahlo milión ľudí. Pre obe platformy aplikáciu nájdete pod menom Opera Free VPN.

ZdrojOpera

Komentáre k článku