11 najlepších Tesla easter eggov

ZDROJ | Electrek

Pod pojmom Easter egg poznačujeme skryté a oficiálne nedokumentované vlastnosti či funkcie. Zvyčajne sú takýmito „veľkonočnými vajíčkami“ zábavné a neobvyklé funkcie, veselé animácie, symboly alebo aj titulky s menami programátorského tímu.

Spočiatku sa easter eggy používali pre skryté komentáre a poznámky priamo v programovom kóde, dnes sa tieto skryté funkcie nachádzajú naozaj všade, dokonca aj v automobiloch. Dobrým príkladom je Tesla.

1. Sentry Mode a Rick a Morty

Najnovšia aktualizácia softvéru (2019.16.1) prináša popri povoleniu Sentry Mode pomocou hlasových príkazov špeciálny bonus s klasickou scénkou od Ricka a Mortyho.

Aktualizácia uľahčuje používanie Sentry Mode vrátane možnosti zapnúť ho a vypnúť. Nové povely tak zahŕňajú okrem bežných fráz aj bonusový príkaz prevzatý z Ricka a Mortyho. Nové príkazy zahŕňajú:

  • Turn Sentry Mode On/Off;
  • Enable/Disable Sentry Mode;
  • Keep Tesla Safe;
  • Keep Summer Safe (Rick a Morty).

2. Romantický režim

ZDROJ | thethelastdriverlicenseholder.com

Dokonca aj v high-end elektromobile od Tesly existuje takýto mód. Po jeho aktivácii sa premení displej na horiaci krb, vydáva praskavé zvuky a spustí sa pieseň od  Marvina Gaya – Sexual Healing.

Tento easter egg nie je príliš skrytý, ak si ho chcú majitelia Tesly zapnúť, stačí keď klepnú na grafiku, ktorá vyzerá ako oheň v Easter egg menu.

3. Prdiaca Tesla

ZDROJ | Autoevolution

Ak by ste hľadali pravý opak romantického režimu, tak je to celkom určite tento. Kto miluje takýto WC humor a má poruke Teslu (napríklad svojho šéfa), môže aktivovať tento režim cez Easter egg menu, kde klikne na obrázok ružového vankúšika.

4. Návrat do budúcnosti

ZDROJ | Teslarati

Odkaz na svetoznámy film Návrat do budúcnosti (Back to the Future) sprostredkuje easter egg, ktorý sa zobrazuje na mobilnej aplikácii. Keď appka zobrazí dojazd vozidla na 121 míľ, na displeji sa zobrazí niekoľko odkazov na film, napríklad 1,21 GW výkon, ktorý potrebovalo vozidlo, aby sa mohlo premiestňovať v čase.

5. Psychedelický displej

ZDROJ | Daniel Nasserian

Inžinieri z Tesly našli spôsob, ako integrovať do displeja vo vozidle dúhové sfarbenie cesty po ktorej ide elektromobil. Musk túto funkciu nazval „psychedelická kravská cesta“ a ak si ju chcete napriek tomu vyskúšať, musíte mať príplatkový softvér Autopilot.

6. Agent 007

ZDROJ | The Vassallo Family

Ak zadáte číslo 007 (kódové označenia Jamesa Bonda) do prihlasovacej obrazovky, na displeji uvidíte grafiku z filmu Špión, ktorý ma miloval z roku 1977. Uvidíte Lotus Esprit S1, ktorý spoľahlivo prevážal Bonda nielen po zemi, ale i pod vodou.

7. S3XY

ZDROJ | Electrek

Tento easter egg sa vtipne pohral s písmenkami. Poznáme totiž Model S, Model 3, Model X a čoskoro prísť Model Y. Keď sa tieto písmenká spoja, vznikne slovíčko, ktoré má každý majiteľ Tesly samozrejme veľmi rád.

8. Ho ho hóóó

ZDROJ | Electrek

Ani bradatý štedrý ujo, čo rozdáva cukríky a iné darčeky neostal v Tesle bez povšimnutia. Ak majiteľ Tesly povie „Ho ho ho“ prostredníctvom hlasového príkazu, zobrazí sa na displeji vo vodidle rozkošný Santa na saniach.

9. Vianočný mód

ZDROJ | Ori Zaltzman

Ďalší milý easter egg, ktorým ohromíte svojich blízkych. Vianočný mód aktivujeme tak, že podržíme na displeji logo Tosly a keď sa zobrazí textové pole, napíšeme do neho „holiday“. Zobrazí sa okno s textom Model Xmas Show, ktoré poprosí posádku, aby vyšli pred auto. Keď to urobia, vozidlo začne hrať vianočnú hudbu, zapne svetlomety a otvára všetky dvere v synchronizovanom tanci.

10. Objím ma

ZDROJ | Joel Paglione

Ak sa človek postaví za Teslu Model 3, rozpaží ruky a dotkne sa spodného okraja bočných svietidiel, panely sa otvoria. Za nimi je ukryté malé červené srdiečko.

Ak preukážete lásku svojej Tesle, ona vám dá svoje srdce. Rozkošné, však?

11. Košík na easter eggs

ZDROJ | Teslarati

Keďže Tesla má podobných vychytávok veľké množstvo, rozhodla sa poskytnúť funkciu, ktorá ich „zbiera“.

Majiteľ Tesly si ju dokáže otvoriť pomocou stlačením ikony T na slove Tesla a potom prejsť prstom po obrazovke nadol k obrázku vozidla Tesla. Postupne ako bude majiteľ objavovať nové easter eggy, budú sa mu v tomto okne zobrazovať.

Zaujímavé je, že ani naozaj skalní fanúšikovia Tesly o týchto a podobných easter eggoch nevedia. Potvrdil to aj samotný Elon Musk, ktorý napísal v apríli 2018 pre Business Insider: „Väčšina ľudí nevie, že je tu krabica s veľkonočnými vajíčkami s každou Teslou“.

ZdrojCleanTechnica,Hotcars

Komentáre k článku